۱۳ آبان روز اتحاد مردم ایران اسلامی است

به گزارش کوردپیام، امروز هم زمان با سراسر کشور مراسم یوم الله ۱۳ آبان با حضور گرم، اقسام و اقشار مختلف مردم شهید پرور پیرانشهر، اعم از نیروهای نظامی و انتظامی، دانش آموزان، مسئولین ادارجات و خانواده های معظم شهدا و ایثارگر در شهرستان پیرانشهر برگزار شد. ماموستا محمودی امام جمعه پیرانشهر در این مراسم […]

به گزارش کوردپیام، امروز هم زمان با سراسر کشور مراسم یوم الله ۱۳ آبان با حضور گرم، اقسام و اقشار مختلف مردم شهید پرور پیرانشهر، اعم از نیروهای نظامی و انتظامی، دانش آموزان، مسئولین ادارجات و خانواده های معظم شهدا و ایثارگر در شهرستان پیرانشهر برگزار شد.

ماموستا محمودی امام جمعه پیرانشهر در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور پرشور مردم و مسئولان و دانش آموزان پیرانشهری گفت: آرزو دارم همیشه مردم در این صحنه ها حضور داشته باشند و در برابر دشمن بایستند.

وی روز ۱۳ آبان را روز ۳  انقلاب بزرگ نامید و گفت: یک؛ در این روز رژیم دیکتاتوری عده ای از دانش آموزان وقت را به شهادت رساند  صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.

این جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت ۱۱ صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کرده و با فریاد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. در این روز، ۵۶ نفر شهید و صدها نفر مجروح شدند.

ماموستا محمودی به دومین انقلاب اشاره کرد و گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا؛ در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند. دانشجویان از دانشگاه‌های تهران، پلی‌تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و … گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی‌ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند.

امام جمعه پیرانشهر  سومین انقلاب را تبعید امام خمینی به ترکیه در  ۱۳ آبان ۱۳۴۳ دانست.

وی به اقدامات شوم و شر امریکایها در منطقه اشاره کرد و گف: در خاورمیانه جریانات تکفیری و سلفی ها را به وجود آورده که با ساخت آنها باعث جنگ شده، تا بتواند از این طریق سلاح و مهمات خود را به فروش برساند و منابع زیرزمینی خاورمیانه را بدزدد.

ماموستا محمودی تصریح کرد: سپاه خوار چشم دشمنان اسلام است و امروز امریکایی ها آمده اند سپاه را تحریم کرده اند آنها نمی دانند که سپاه یعنی مردم و همین اتحاد مردم سبب قدرت گرفتن بیشتر در برابر امریکای جنایتکار خواهد بود.

وی درپایان گفت : یک روز میرسد که مسلمانان در سرتاسر دنیا پیروز خواهند شد.

در پایان مراسم قطعنامه ۱۳ آبان قرائت شد و پرچم اسرائیل جنایتکار و امریکای خیانتکار آتش زده شد.