🕋اطلاعیه شماره یک ستاد عملیات بهداشت و درمان هلال‌احمر در حج تمتع

جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان متولی اصلی ارائه خدمات بهداشت و درمان به زائران ایرانی در مراسم حج تمتع، ارائه خدمات به زائران را همزمان با ورود اولین کاروان‌های حجاج ایرانی به عربستان آغاز کرد. از شروع عملیات درمانی و بهداشتی هلال‌احمر در حج تمتع سال جاری، ۲۱ هزار و ۳۳۰ خدمت به زائران ارائه شده که […]

جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان متولی اصلی ارائه خدمات بهداشت و درمان به زائران ایرانی در مراسم حج تمتع، ارائه خدمات به زائران را همزمان با ورود اولین کاروان‌های حجاج ایرانی به عربستان آغاز کرد.

از شروع عملیات درمانی و بهداشتی هلال‌احمر در حج تمتع سال جاری، ۲۱ هزار و ۳۳۰ خدمت به زائران ارائه شده که شامل ۳۷۶ ویزیت تخصصی، ۸۶ مورد بستری، ۵۶۵ مورد خدمات پاراکلینیک، ۴۸۴۹ مورد خدمات پرستاری، ۵۲۷۴ مورد خدمات داروخانه، ۶۲۰ مورد خدمات مددکاری و انتقال، ۹۵۴۹ مورد خدمات ویزیت در مطب‌ها بوده است. در حال حاضر ۳ زائر در بیمارستان هلال‌احمر و ۷ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

با توجه به اعزام زائران کشورمان به سرزمین وحی، مراکز درمانی هلال‌احمر شامل بیمارستان، درمانگاه و مطب پزشکان در مکه و مدینه برای خدمت به زائران ایرانی در حال فعالیت هستند. (یک مرکز درمانی مجهز و ۲ درمانگاه شبانه‌روزی در ۳ هتل مدینه و همچنین یک بیمارستان و ۵ درمانگاه شبانه‌روزی در مکه به همراه فعالیت مطب پزشکی در تمام هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی از ۸ ساعت تا ۲۴ ساعت براساس تعداد زائران مقیم در هتل).