کُردها شعار نمی خواهند

به گزارش کوردپیام: محمد کریمیان نماینده دوره های(چهارم،پنجم و هفتم)مجلس شورای اسلامی از حوزه سردشت و پیرانشهر با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: آن کسی که رئیس جمهور می شود حقوق اقوام و مذاهب را به رسمیت بشناسد و از شعارگرایی پرهیز کند. وی ادامه داد: وقتی می گوییم ایران رنگین کمانی […]

به گزارش کوردپیام: محمد کریمیان نماینده دوره های(چهارم،پنجم و هفتم)مجلس شورای اسلامی از حوزه سردشت و پیرانشهر با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: آن کسی که رئیس جمهور می شود حقوق اقوام و مذاهب را به رسمیت بشناسد و از شعارگرایی پرهیز کند.

وی ادامه داد: وقتی می گوییم ایران رنگین کمانی از اقوام و مذاهب است، بهتر است حقیقت این گفته را درک کنیم و به دنبال محقق کردن خواسته های این رنگین کمان باشیم.

کریمیان با عملگرا دانستن رئیس جمهور آینده توضیح داد: واقعیت این است ما به یک رئیس دولت عملگرا نیازمندیم تا مشکلات اساسی کشور را حل کند.

وی افزود: رئیس جمهور به مطالبات اقوام و مذاهب که توسط نمایندگان مجلس، نخبگان و کنشگران سیاسی ارائه شده و در چهارچوب قانون اساسی است توجه نماید و آن ها را عملی کند.

این نماینده ادوار در پاسخ به این سوال که در حال حاضر با کاندیداهای ریاست جمهوری رایزنی کرده اید،گفت: بله ما با تیم های مختلف کاندیداها گفتگو کرده ایم و مطالبات مردم را با همه آن ها در میان گذاشته ایم.

وی تصریح کرد: بنده در مورد انتخاب هنوز تصمیمی نگرفته ام و بعد از مناظره ها تصمیم گیری خواهم کرد.