کاهش ۲۵ درصدی ورود مسافر به پیرانشهر در ایام نوروز

سلیمان فرازمهر، در گفتگو با خبرنگار کوردپیام گفت: شهرستان پیرانشهر یکی از شهرستانهای زیبا و مسافر پذیر جنوب استان آذربایجانغربی است که در طول سال بویژه در ایام تعطیلات نوروزی همواره محل بازدید بسیاری از هموطنان عزیزمان بوده است که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر میکنند.  وی اظهار کرد: ستاد اسکان و […]

سلیمان فرازمهر، در گفتگو با خبرنگار کوردپیام گفت: شهرستان پیرانشهر یکی از شهرستانهای زیبا و مسافر پذیر جنوب استان آذربایجانغربی است که در طول سال بویژه در ایام تعطیلات نوروزی همواره محل بازدید بسیاری از هموطنان عزیزمان بوده است که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر میکنند.

 وی اظهار کرد: ستاد اسکان و استقبال از مسافران نوروزی امسال نیز همانند سالهای گذشته از ۲۷ اسفندماه سال ۹۵لغایت ۱۵ فروردین ماه ۹۶همزمان با سایر نقاط کشور فعالیت خود را شروع و پذیرای مهمانان بسیاری از نقاط مختف کشور بود که در این راستا آمارهای ثبت شده از ورود مسافران این شهرستان در تاریخ مذکور نشان از کاهش ۲۵ درصدی ورود مسافر به این شهرستان دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر با توجه به برودت هوا و بارشهای اخیر در سطح شهرستان و منطقه عنوان کرد:‌ متاسفانه در تعطیلات نوروز امسال بعلت کاهش دما و بارش برف و باران در این شهرستان بیشتر مسافرانی که قصد سفر به این شهرستان را داشتند از تصمیم خود منصرف و محل دیگری را برای سپری کردن تعطیلات خود انتخاب کردند که این موضوع باعث شد تا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ورود مسافر به پیرانشهر مواجه شویم.

فرازمهر تصریح کرد: در مجموع آمار مسافرانی که در ایام تعطبیلات نوروزی ۹۶ به این شهرستان سفر کرده اند ۳۱۴۹۸ نفر می باشد که این آمار در مقایسه با تعداد کل مسافران ورودی به شهرستان پیرانشهر در مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۵ درصد کاهش نشان می دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به آمارهای موجود در خصوص ارائه خدمات توسط نیروهای جمعیت هلال احمر پیرانشهر یادآور شد: در این مدت علاوه بر اسکان و راهنمایی مسافران نوروزی اقداماتی دیگری نیز از جمله پخش ۵۹۱۶ نسخه بروشور و ۷۰۲۷ نقشه راهنمای شهرستان و منطقه ، سی دی ، بازی فکری کودکان ، برپایی ایستگاه تست فشار خون، قند خون و ایستگاه سلامت نیز در بین مسافران انجام شده است.

521