پیشمرگان کرد نگین حلقه اتحاد هستند/ چرا مردم باید ۱۱ سپتامبر امریکا را بشناسند ولی ۷ تیر سردشت را نشناسند

به گزارش کوردپیام: دکتر سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر گفت: یکی از موهبت های کشور وجود تنوع قومی و مذهبی در کشور است، در منطقه ای که این تنوع ها وجود دارد، دشمنان با حربه اختلاف افکنی […]

به گزارش کوردپیام: دکتر سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر گفت: یکی از موهبت های کشور وجود تنوع قومی و مذهبی در کشور است، در منطقه ای که این تنوع ها وجود دارد، دشمنان با حربه اختلاف افکنی و عرصه تنوع اقوام و مذاهب بدنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

وی اظهار کرد: دلیل اینکه دشمنان ایران نتوانسته اند از این حربه استفاده کنند و در این حرکات ناکام هستند باید پاسخ خود را در پیرانشهر پیدا کنند. از لحظه ورود به پیرانشهر، این منطقه را سراسر زیبایی می بینیم، این زیبایی ها ریشه در فرهنگ مردم منطقه دارد.

نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: وحدت دلیل ناکامی دشمنان ایران است، نام جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری است و اهمیت دادن به مردم موجب ایجاد این قدرت شده و اسلام طناب اتحاد است و بصیرت مردم موجب ایجاد این اتحاد شده است. اگر بخواهیم مثالی برای بصیرت سیاسی، بصیرت تاریخی بزنیم، بهترین مثال پیشمرگان کرد هستند.

دکتر جلیلی تصریح کرد: پیشمرگان کرد نگین حلقه اتحاد هستند، وحدت یک مصداق بارز دارد که پیشمرگان کرد تجلی این وحدت هستند.

وی گفت: پیروزی های حماس سنی در فلسطین و حزب الله شیعه در لبنان از وحدت ایران و پیشمرگان کرد الگو گرفته اند. عدالت ریشه وحدت است.

نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز شاهد موفقیت های بزرگ در سایه وحدت هستیم، اگر پیرانشهر مرزدار با افتخار ایران است، وحدتی که از پیرانشهر تا کل ایران را فراگرفت، ریشه آن عدالت است. نمی توان با فساد بدون مبارزه با تبعیض برخورد کرد. مبارزه با تبعیض یعنی تساوی در برخوردها و برخورداری هاست.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرماید، نمی شود در جایی قاچاق کانتینری را ندیده گرفت ولی با کولبری در پیرانشهر برخورد شود. مرزهای ایران مرزهای صلح و دوستی است و لازمه آن امنیت است و هم مردم و هم همسایگان از این امنیت استفاده می کنند. امنیت، عدالت و وحدت ایران مدیون شهداست و این مردم لایق خدمت هستند.

دکتر جلیلی گفت: جای گلایه است که چرا صداوسیما و دیگر رسانه ها زیبایی های این خطه (کردستان)، این جوانمردی ها و این شجاعت ها را به تصویر نمی کشند. وقتی از ۱۱ سپتامیر سخن گفته می شود تمام توجه ها به سوی امریکا می رود ولی چرا نباید هنگام شنیدن ۷ تیر مردم به یاد سردشت و مظلومیت های این شهر بیافتند. چرا رسانه ها این مظلومیت ها را منعکس نمی کنند.

این مسئول تصریح کرد: چرا مردم باید ۱۱ سپتامبر امریکا را بشناسند ولی ۷ تیر سردشت را نشناسند. رسانه ملی باید در این بخش بهتر کار کند. چرا نباید استعدادهای این منطقه شناسانده شود. باید تمام مسئولین و تمام قوا در خدمت این مردم قرار گیرد. باید به جایی رسید که شمالغرب کشور، کردستان و پیرانشهر الگوی کشورهای های دیگر در رفاه و پیشرفت باشند.

نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:  نعمت ها و استعدادهای پیرانشهر و کردستان، معادن، طبیعت و بخصوص استعدادهای مردمی و جوانان تحصیلکرده باید مورد استفاده قرار گیرد. یک جوان در مهاباد با استعداد خویش در عرصه صنعت با ساخت باسکول الگویی برای مردم سایر کشور شد. باید از استعدادهای این مردم استفاده کرد. قدرتی که ایران دارد مدیون همین شهدای پیشمرگ کرد مسلمان است.

وی در پایان گفت: لازمه پیشرفت کشور خدمت به مردم بدون درنظر گرفتن تنوع های قومی و مذهبی است و این منطقه باید مورد توجه قرار گیرد. استعدادهای گردشگری، اقتصادی و منابع انسانی و طبیعی باید مورد استفاده قرار گیرد و به الگویی برای پیشرفت در کشور و منطقه تبدیل شود.

سردار محمدی نیا فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرانشهر در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر گفت :امنیت و سلامت برای تمامی جوامع یک ارزش محسوب می شود و قبل از اتفاق باید برای آن برنامه ریزی شود. با وقوع انقلاب اسلامی ایران، طمع بیگانگان بر این کشور خواهان ضربه نظام و سقوط نظام بودند.

وی اظهار کرد: در اوایل انقلاب گروهک تروریستی منافقین همزمان با حمله صدام موجب ایجاد ناامنی در کشور شدند، در اوایل انقلاب ندای جدایی طلبی در کشور آغاز شد. در اوایل انقلاب سازمان پیشمرگان کرد در سال ۵۸ برای ایجاد امنیت پایدار در کردستان و به عنوان مرزداران شروع به کار کردند.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرانشهر تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی از پیرانشهر و ارتفاعات سه کانیان و تمرچین به عنوان تنگه احد استان یادکردند و گفته بودند که نباید عراقی ها بتوانند وارد این شهر شوند و با کمک نیروهای مردمی از ورود نیروهای بعثی با وجود آتش سنگین این رژیم جلوگیری شد.

وی در پایان گفت: استقرار در قندیل اقتدار جمهوری اسلامی ایران و نشان از امنیت پایدار در منطقه است.

سردار شکوری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرانشهر در یادواره شهدای پیشمرگان کردمسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر گفت: برای وضعیت امنیتی منطقه همانطور که تمام مردم اطلاع دارند بخصوص از سال های ۹۰ به بعد، تدابیر خاصی اتخاذ شد که موجب امنیت پایدار در منطقه گردید. نیروهای بومی منطقه در حفظ امنیت منطقه تاثیر بسزایی داشت و همانند چریک های قوی در عملیات شرکت داشتند.

سردار شکوری تصریح کرد: از مهمترین بخش های عملیات تسلط بر ارتفاعات قندیل بود و پس از ۶۰ سال پرچم ایران برفراز قندیل به اهتزاز درآمد.

فرمانده سپاه پیرانشهر گفت: امروز امنیتی که داریم، امنیت پایدار مردمی با تلاش مردم و شهدا است. ما به دشمن بسیار نزدیک هستیم و دشمن در آنسوی مرز صف آرایی کرده اند ولی مردم امنیت مرزها را حفظ کرده اند.
از بخش های دیگر فعالیت های سپاه، فعالیت عمرانی است. در روستاهای محروم ساخت مسجد، غسال خانه و … برای رفع محرومیت در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول تصریح کرد: سپاه در دو جبهه حفظ امنیت و رفع محرومیت فعالیت دارد.