پیروان مذاهب اسلامی با حفظ وحدت بر داعش فائق می‌آیند

  به گزارش کوردپیام ، ماموستا مصطفی محمودی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته پیرانشهر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به قرار گرفتن در شب‌های قدر اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود ما این کتاب را در لیله القدر نازل کردیم.   وی تصریح کرد: […]

 

به گزارش کوردپیام ، ماموستا مصطفی محمودی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته پیرانشهر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به قرار گرفتن در شب‌های قدر اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود ما این کتاب را در لیله القدر نازل کردیم.

 

وی تصریح کرد: در احادیث آمده که شب قدر در ۱۰ شب پایانی ماه مبارک رمضان قرار داشته و در این رابطه نبی مکرم اسلام(ص) تلاشی که برای عبادت خداوند متعال در شب‌های قدر می‌کرد در سایر ماه‌ها انجام نمی‌داد.

 

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به اینکه در حدیثی آمده است که شب قدر در شب‌های فرد پایان ماه مبارک رمضان یعنی شب، ۲۱، ۲۳، ۲۵، ۲۷ و ۲۹ رمضان قرار دارد افزود: بنابراین شایسته است تا مسلمانان در تمامی شب‌ها به عبادت الهی مشغول بوده و دعا و قرآن بخوانند.

 

وی با بیان اینکه شهادت امام علی(ع) در روز ۲۱ رمضان به دست پست‌ترین انسان‌ها یعنی ابن ملجم مرادی که از خوارج بود رقم خورد بیان کرد: بی‌شک شهادت ایشان برای مسلمانان بسیار سنگین بود چون امام علی(ع) شخصیت بزرگی در دنیای اسلام محسوب می‌شد.

 

محمودی گفت: متاسفانه خوارج انسان‌هایی بودند که در ظاهر متدین بوده و به شعائر الهی عمل می‌کردند اما در عین حال نادان و جاهل بوده و چیزی از اسلام و دین نمی‌دانستند یعنی یک مسئله دینی را انجام داده اما برخی مسائل را نیز برخلاف دستورات اسلام عمل می‌کردند.

 

وی اظهار داشت: خوارج همچون گروه تکفیری داعش، افراد نادانی بودند که به نام اسلام به قتل و کشتار مسلمانان پرداخته و از دین منحرف شده بودند.

 

امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر اینکه حضرت علی(ع) شخصیت بزرگی بوده و نخستین ایمان‌آورنده به پیامبر(ص) بود گفت: ایشان در تمامی جنگ‌ها شرکت کرده و نقش مهمی در پیروزی مسلمانان داشت و در این رابطه حضرت محمد (ص) فرمود علی(ع) همراه حق و حق همراه علی(ع) است چون راه و عمل حضرت امیرالمومنان(ع) حق بود.

 

وی افزود: در کتاب‌های اهل سنت نیز احادیثی در رابطه با پیامبر(ص) در مورد حضرت علی(ع) نقل شده که از جمله آنها،”من خانه دانش و علی(ع) دروازه آن است” و یا”علی از من و من از علی هستم و او ولی هر مومنی پس از من است”، به چشم می‌خورد.

 

محمودی با تاکید بر لزوم وحدت بین شیعه و سنی اظهار داشت: با توجه به جنایات اخیر داعش و گروه‌های تکفیری، باید پیروان مذاهب اسلامی دست به دست هم داده دین مبین اسلام را حفظ کنند و بر گروه‌های تکفیری و تروریستی فائق آیند.

 

وی بیان کرد: این گروه‌های سلفی تمامی تلاش خود را برای اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان به کار می‌گیرند تا ضمن ضربه به اسلام و مسلمین، مانع پیشرفت و ترقی آنان شوند بنابراین شیعه و سنی باید هوشیار بوده و دشمن‌شناسی داشته باشند.