پیرانشهر بیشترین مراودات را با اقلیم کردستان عراق دارد

انور حسینی : خوشبختانه در چند سال اخیر ورزشکاران پیرانشهری توانستند با غلبه بر حریفان خود در رشته های گوناگون ورزشی باعث خلق عزت و افتخار و به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس کشورمان شوند.           به گزارش کردپیام به نقل از  تمرچین ؛ رئیس شورای اسلامی شهرستان پیرانشهر در حاشیه […]

انور حسینی : خوشبختانه در چند سال اخیر ورزشکاران پیرانشهری توانستند با غلبه بر حریفان خود در رشته های گوناگون ورزشی باعث خلق عزت و افتخار و به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس کشورمان شوند.

 

 

 

 

 

به گزارش کردپیام به نقل از  تمرچین ؛ رئیس شورای اسلامی شهرستان پیرانشهر در حاشیه برگزاری مسابقات تکواندوی شهرستان پیرانشهر با تیم منتخب اربیل عراق ضمن ابراز خرسندی از حضور تیم تکواندوی منتخب اربیل از اقلیم کردستان و تقدیر از تلاشهای مجموعه اداره ورزش و جوانان شهرستان به خبرنگار کردپرس گفت: کسب موفقیت ورزشکاران در سطوح مختلف استانی، ملی و بین المللی از جمله موفقیتهای خیره کننده آقایان خوش منش در موی تای، حمزه وهابی در فول کینگ بوکسینگ، حمزه قادری در وشو و عبداله ریواز کشتی گیر پیشکسوت و قهرمان ملی، حاصل تلاش و زحمات بی منت یک مجموعه بوده است.
وی گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر ورزشکاران پیرانشهری توانستند با غلبه بر حریفان خود در رده های مختلف سنی و در رشته های گوناگون ورزشی باعث خلق عزت و افتخار و به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس کشورمان شوند.
سید انور حسینی در ادامه فعالیت های ورزشی را نه تنها عامل سلامت جسم وروح دانست بلکه از آن به عنوان رکن و پیام اصلی مراودت بادیگران در زمینه های انتقال صحیح فرهنگ و هویت یک ملت به دیگران دانست و افزود: مسابقات و فعالیتهای ورزشی یکی از راههای انتقال پیام صلح و فرهنگ آشتی به سایر اقوام و ملل است چرا که فرهنگ ورزش با گذر از مرزهای ساخته دست بشر از یک شهر به شهر دیگر و یا از یک کشور به کشور و حتی از یک قاره به قاره دیگر، حامل پیام دوستی و برادری در بین ملل مختلف جهان است که خوشبختانه شهرستان پیرانشهر در این زمینه در بین سایر شهرستانهای مناطق مرزی کشور دارای پیشینه درخشانی است.
وی افزود: آمارها نشان از این دارد که این شهرستان بیشترین مراودات ورزشی و فرهنگی را با کشور همسایه خود به ویژه اقلیم کردستان عراق داشته است و این امر نتیجه داشتن استعدادهای درخشان در رشته های مختلف ورزشی و همچنین نزدیکی دو ملت در آداب و رسوم مختلف فرهنگی و ورزشی می باشد.
مسابقات تکواندو بانوان و آقایان بین تیمهای شهرستان پیرانشهر و منتخب اربیل از اقلیم کردستان عراق روز جمعه ۲۶ آبانماه به میزبانی پیرانشهر در سالن ورزشی ۲۰۰۰نفری این شهرستان برگزار شد که در مجموع تیم شهرستان پیرانشهر به مقام قهرمانی دست پیدا کرد.