پس از چهل سال نام دوره راهنمایی حذف شد

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول بنیادین این وزارتخانه گفت: نام دوره راهنمایی حدود ۴۰ سال است که بیان می‌شود؛ به همین دلیل تغییر آن کمی سخت به نظر می‌رسد.         به گزارش کرد پیام به نقل از آخرین ؛ حجت‌الاسلام‌ محی‌الدین بهرام محمدیان، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش […]

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول بنیادین این وزارتخانه گفت: نام دوره راهنمایی حدود ۴۰ سال است که بیان می‌شود؛ به همین دلیل تغییر آن کمی سخت به نظر می‌رسد.

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از آخرین ؛ حجت‌الاسلام‌ محی‌الدین بهرام محمدیان، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول و رئیس ستاد اجرایی تحول محتوا و ساختار «۳ـ۳ـ۶» در خصوص این موضوع که «یادگیری نام ساختار «۳ـ۳ـ۶» و عناوینی چون «اول متوسطه اول» یا «اول متوسطه دوم»، دغدغه‌ای دیگر در اجرای ساختار جدید آموزش و پرورش است»، اظهار داشت: باید اطلاع‌رسانی و فضاسازی صورت گیرد و بتوانیم نظام آموزشی‌ را خوب تعریف کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶ سال دوره ابتدایی و ۶ سال دوره متوسطه داریم که دوره متوسطه به «دوره اول متوسطه» و «دوره دوم متوسطه» تقسیم می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدیان اضافه کرد: به عنوان مثال به جای سال اول راهنمایی، «سال اول دوره اول متوسطه» می‌گوییم.

وی در واکنش به این جمله که «با این روند، نام سال‌های تحصیلی سخت‌تر می‌شود»، گفت: زمانی که یاد بگیریم، سختی ندارد؛ دوره راهنمایی از سال ۱۳۵۰ به بعد ایجاد شد و از آن سال، حدود ۴۰ سال می‌گذرد؛ در همان زمان‌ و تا سال‌های قبل هم، برخی مردم به دوره راهنمایی و متوسطه، سیکل اول و سیکل دوم می‌گفتند و راهنمایی نمی‌گفتند.

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول بنیادین در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش درگیر این الفاظ نمی‌شود؟»، افزود: اینها بحث کارشناسی است که گاهی اوقات نیازمند است، تبیین عمومی شود ولی اگر نظام آموزشی جدید به طور کامل راه بیفتد، «۳ـ۳ـ۶» نخواهیم گفت؛ بلکه ۶ ساله ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه می‌گوییم؛ شاید عنوان دیگری بتوان اطلاق کرد ولی آنچه در سند تحول بنیادین آمده، این عنوان است.