وحیدی: مرز تمرچین برای اربعین فعال‌تر می‌شود

به گزارش کوردپیام،  دکتر احمد وحیدی روز جمعه در بدو ورود به ارومیه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: یکی از موضوعات این سفر، بحث اربعین است و مسئولان چند استان همجوار مرز تمرچین در اینجا جمع خواهند شد. وی ادامه داد: احتمالا تلاش بر این خواهد بود مسیر تردد استان‌ها را تا حد مقدور […]

به گزارش کوردپیام،  دکتر احمد وحیدی روز جمعه در بدو ورود به ارومیه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: یکی از موضوعات این سفر، بحث اربعین است و مسئولان چند استان همجوار مرز تمرچین در اینجا جمع خواهند شد.

وی ادامه داد: احتمالا تلاش بر این خواهد بود مسیر تردد استان‌ها را تا حد مقدور از مرز تمرچین قرار دهیم.

وزیر کشور اضافه کرد: در جلسه مردمی که در این حوزه تشکیل می شود، شرکت خواهیم کرد و بازدید از مرز تمرچین هم در برنامه قرار دارد.

دکتر وحیدی اظهار کرد: با طرف عراقی هماهنگ شده است همچون سال گذشته مرز تمرچین باز باشد و امکانات خوبی هم پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: مردم عزیز منطقه هم استقبال زیادی دارند و بحمدالله نشان می دهد که اربعین فقط مربوط به تشیع نیست و عزیزان اهل تسنن هم بسیار استقبال کرده‌اند و در سال گذشته مواکبی تشکیل و خدمت ارائه می دادند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای زیاد در مرزهای دیگر امیدواریم زایران بیشتری از این مرز عبور کنند و ما هم بتوانیم زمینه ساز سفر بهتری برای آنان باشیم.