والدین فرزندان خود را بر اساس آموزه‌های دینی تربیت کنند

به گزارش کوردپیام،  ماموستا مصطفی محمودی در خطبه‌های آئین سیاسی و عبادی این شهرستان با اشاره به اخلاق و تربیت اسلامی اظهار داشت: اخلاق و تربیت اسلامی است که جامعه را از انحراف و کج روی به دور می‌کند و وظیفه همه ما است که فرزندان خود را با اصول اخلاقی اسلامی آشنا کنیم. ماموستا […]

به گزارش کوردپیام،  ماموستا مصطفی محمودی در خطبه‌های آئین سیاسی و عبادی این شهرستان با اشاره به اخلاق و تربیت اسلامی اظهار داشت: اخلاق و تربیت اسلامی است که جامعه را از انحراف و کج روی به دور می‌کند و وظیفه همه ما است که فرزندان خود را با اصول اخلاقی اسلامی آشنا کنیم.

ماموستا مصطفی محمودی افزود: والدین باید اصول و آداب اخلاق اسلامی را به خوبی بدانند و فرزندان خود را بر اساس آن‌ها تربیت کنند و آموزش و پرورش نیز باید در کنار آموزه‌های علمی آموزه‌های دینی را به دانش آموزان یاد بدهد.

محمودی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ، اخلاق و تربیت اسلامی وظیفه همه افراد جامعه است چون دشمن با ابزارهای مختلف درصدد از بین بردن فرهنگ و شئونات اسلامی ما است پس ما باید هوشیار باشیم و فرزندان خود را نیز هوشیار کنیم که فریب دشمن را نخورند.

خطیب جمعه پیرانشهر با اشاره به رعایت حقوق همسایه تاکید کرد: رعایت حقوق همسایه امری است که در آیات و احادیث مورد توجه ویژه قرار گرفته است که ما باید به همسایگان خود کمک کنیم و از اوضاع و احوال آن‌ها با خبر باشیم و اگر گرفتاری دارند در حل آن کمک کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با محکوم کردن اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تصریح کرد: اقدام ناشیانه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارتخانه این کشور از رژیم صهیونیست به بیت‌المقدس امری غلط است که فقط آمریکا آن را قبول دارد و حتی کشورهای غیر اسلامی هم آن را محکوم کرده‌‎اند.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: ترامپ باید بداند که سخت در اشتباه است و هیچ کشوری کارهای او را قبول ندارد و در راستای محکوم کردن اقدام ترامپ کنفرانس سران اسلامی در ترکیه برگزار شده است.