نمایندگان مجلس بر طرح سئوال از رییس جمهور، اصرار دارند

کرد پیام: مخالفت رهبری، تنها راه منتفی شدن سئوال از احمدی نزاد کرد پیام : رییس جمهور کشورمان در آستانه دومین سئوال مجلس قرار دارد و بنا بر اظهارات طراحان سئوال، طرح این سئوال قطعی است و صرفا درصورت مخالفت رهبری با آن است که طرح آن در مجلس، منتفی خواهد شد. به گزارش خبرنگار […]

کرد پیام: مخالفت رهبری، تنها راه منتفی شدن سئوال از احمدی نزاد

کرد پیام : رییس جمهور کشورمان در آستانه دومین سئوال مجلس قرار دارد و بنا بر اظهارات طراحان سئوال، طرح این سئوال قطعی است و صرفا درصورت مخالفت رهبری با آن است که طرح آن در مجلس، منتفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما ;محمود احمدی نزاد، رییس جمهور کشورمان در آستانه دومین سئوال رسمی خانه ملت قرار دارد و نمایندگان مجلس بر آنند تا بعد از طرح اولین سئوال در مجلس هشتم، این بار در مجلس نهم، سئوال از رییس قوه مجریه را در دستور کار قرار دهند.

نمایندگان طراح سئوال که بنا بر اظهارت برخی از طراحان، تعداد آنها از عدد ۱۰۰ تجاوز کرده است، چند موضوع مهم را در مفاد این سئوال گنجانده اند.

در حالی که خبرهای منتشره حکایت از این داشت که طرح سوال از رئیس جمهور در پی آشفتگی بازار ارز است، اما در متن نهایی این طرح علاوه بر موضوع نابسامانی بازار ارز، علت استفاده از ارز خارجی برای واردات خودرو و افزایش واردات گندم نیز از رئیس جمهور سوال شده است.

هر چند در جلسه علنی روز یکشنبه طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در صحن اعلام وصول شد و بنا بر این برخی ها معتقدند که سئوال از رییس جمهور ابا این استیضاح، احتمالا منتفی خواهد شد، اما نمایندگان طراح سئوال، نسبت به انجام این طرح جدیت دارند.

جواد جهانگیرزاده، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی بر این باور است که طرح سئوال از رییس جمهور قطعی است و صرفا در صورت مخالفت رهبر معظم انقلاب است که اجرایی شدن آن منتفی خواهد شد.

جهانگیرزاده البته از شرایط حاکم بر عرصه های متعدد، مخصوصا عرصه اقتصاد و بازار ارز، ناخرسند است و بر همین اساس، تاکید دارد که دولت نتوانسته عملکرد موثری را از خود ارائه دهد و در چنین شرایطی، طرح سئوال از رییس جمهور، یک اتفاق طبیعی است.

البته نمایندگانی همچون موسی الرضا ثروتی، نماینده بجنورد، در طرح این سئوال، جدی تر از سایرین هستند و عنوان می کنند که اگر رییس جمهور این بار نیز پاسخ های مناسبی را به مجلس ارائه نکند، با اقدام نظارتی جدی تری از سئوال مواجه خواهد شد.