نماینده اشنویه: آقای رئیس جمهور! در مجلس از وضعیت فعلی کشور عذرخواهی کنید

نماینده اشنویه می گوید همانطور که رییس جمهور حق دارد از زندان ها بازدید کند نمایندگان نیز حق دارند از رییس جمهور در مورد وضعیت مدیریت عمومی و نابسامانی‌های کشور بازخواست کنند.         به گزارش کرد پیام به نقل از خبرآنلاین، عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه در نطق میان دستور […]

نماینده اشنویه می گوید همانطور که رییس جمهور حق دارد از زندان ها بازدید کند نمایندگان نیز حق دارند از رییس جمهور در مورد وضعیت مدیریت عمومی و نابسامانی‌های کشور بازخواست کنند.

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از خبرآنلاین، عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه در نطق میان دستور خود با بیان اینکه همه از تفرقه، جدایی و دو دستگی بیزارند، گفت: در منطقه من از نظر زیست مسالمت آمیز کرد و ترک و شیعه و سنی استانی می تواند بیانیه‌ای بلند بالا در تایید ایده مردمسالاری دینی در دو وجهه جمهوریت و اسلامیت در ایران باشد اما نابخردی هایی عده‌ای معلوم الحال که خواسته یا ناخواسته همراه و یاری‌گر دشمنان قسم خورده این آب و خاک شده اند مشکلاتی برای منطقه ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: استاندار آذربایجان غربی که خود باید نماد اصلی وحدت و همدلی باشد به مجسمه عریان اختلاف بیانداز و حکومت کن تبدیل شده است و اطرافیانش به پیام رسانان تفرقه بدل گشته اند، استانداری که با افتخار تمام اعلام می کند استاندار لیدر جریان انحرافی است نه استاندار وزیر کشور، آیا این فرد جایی در مدیریت فردی می تواند داشته باشد.
حسین زاده با بیان اینکه استاندار با مشاوره و پشتیبانی عده ای خاص نیروهایی را به منطقه گسیل کرده است، گفت: این افراد در تعصب و دگم اندیشی و نابخردی با هم گوی سبقت از هم می گیرند به عنوان نیروی نظام و انقلاب پذیرفتنی است؟ این سوالات را باید دلسوزانه پاسخ داد؟
وی در تشریح مشکلات استانی نیز وضعیت را وخیم ارزیابی کرد و اظهار داشت: راه های شهری و روستایی بلاتکلیف مانده اند، صادرات سیب که می تواند نقش نفت را برای این منطقه ایفا کند و در این اوضاع سخت که می تواند ارز وارد کشور کند از صادرات آن جلوگیری شده است، بسیاری از مصوبات سفرهای استانی یک درصد هم اجرا نشده است، تبعیضات نادرست وضعیت امنیتی به منطقه داده است.
حسین زاده تصریح کرد: در اینجا باید گفت آقای استاندار هنوز چند روزی از جلسه به اصطلاح وحدتمان نگذشته که چنین ریشه به تیشه اتخاد بر میکوبی. مگر نه اینکه کار عمرانی خوابیده، و قرار بود بدور از سیاسی کاری و در فضایی شفاف، دوستی و آرامش را بر مردم استان عرضه داریم؟ صد آفرین بر همت تان که دژخیمی وحت و یکدلی و تعامل را حقا که بهتر از این نتوان کرد.
وی در ادامه با اشاره به طرح سوال از رییس جمهور، گفت: مساله سیاسی مورد توجه این روزها سوال از رییس جمهور است، به نظر می رسد طبق قانون اساسی کشور همانطوری که رییس جمهور حق دارد از زندان ها بازدید کند نمایندگان نیز حق دارند از رییس جمهور بازخواست کنند و در مورد وضعیت مدیریت عمومی و نابسامان کشور، تورم، گرانی و فشار اقتصادی وارد شده بر بدنه جامعه سوال کنند.
حسین زاده تاکید کرد: به راستی چرا باید مخالفت شود؟در راستای دفاع از کدام برنامه، از وضعیت مدیری ارزی ایشان، از وضعیت نابودی اقتصاد، از وضعیت خنده آور خودرو، از وضعیت کشاورزی یا از وضعیت برخی وزارتخانه های تحت امر ایشان.
نماینده اشنویه ادامه داد: راستی وزیر علوم آیا تفکیک جنسیتی معادل کرسی آزاد اندیشی است؟ وزیر ارشاد آیا در وضعیت تعلیق قرار دادن خانه سینما که نماد فعالیت ازادنه و فعالیت این هنرمندان است فرهنگ سازی است؟ وزیر کار، اقتصاد، کشور، صنعت و معدن آیا ممنوع الخروج کردن دهها تولید کننده داخلی توسط بانک ها و سازمان های مالیاتی به معنای حمایت از تولید و اقتصاد مقاومتی است؟ وزیر کشور بیاید پاسخ دهند چرا نیروهای انتظامی ایشان به جای برقراری امنیت و سپردن مجرم به قوه قضاییه جنازه یک جوان را تحویل خانواده اش می دهند؟
وی خطاب به رییس جمهور گفت: همانطور که خود را به حق نفر دوم نظام می دانید باید بیاید در مورد وضعیت کشور در ۸ سال اخیر پاسخ دهید، مردم نیازی به توجیه ندارند مردم نیازی به پاسخ شما ندارید شما باید بیاید و در برابر بردباری این مردم شریف عذر تقصیر به درگاه ملت آورده و از وضعیت فعلی کشور عذرخواهی کنید تا مرهمی بر دل مردمی باشد لب به دندان گزیده اند و دم بر نمی آوردند.
نماینده اشنویه تاکید کرد: راه برون رفت از وضعیت فعلی نه پلمپ کردن و نه شاخ و شانه کشیدن که تنها راه روی آوردن به مردم و اعتقاد واقعی به آنها و دوری دولت از قانون گریزی است و اعتقاد به اینکه بزرگان نظام اجازه دهند همه جریانات در یک مشارکت آزاد بیایند ودر انتخابات آینده حضور یابند.
همچنین فاطمه رهبر نماینده تهران نیز در نطق میان دستور با اشاره به عاشورای سال ۸۸ اظهار کرد: در عاشورای سال ۸۸ مدعیان دروغین اصلاحات با نماد سبز رنگ به هتک حرمت به عاشورا، مساجد و اموال عمومی و سنگ‌پراکنی به عزاداران حسینی دست زدند.
وی افزود: اکنون پس از ۴ سال به فکر پاکسازی اتفاقات فتنه سال ۸۸ افتادند و برای جمهوری اسلامی ایران شرط می‌گذارند و با عناوینی مانند برگزاری انتخابات آزاد و .. کلید واژه‌هایی برای فتنه‌ی جدید می‌سازند و اعلام می‌کنند به هیچ عنوان در انتظار چراغ سبز حاکمیت نبوده و نیستند.
رهبر خاطرنشان کرد: باید بدانند که اصول‌گرایان با هر اختلاف سلیقه‌ای سربازان جان‌برکف این نظام ولایی هستند و اجازه نمی‌دهند فتنه دیگری شکل گیرد البته مردم شریف نیز اجازه بازگشت مدعیان اصلاحات را نمی‌دهند.