نشست خبری با رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر برگزار شد

به گزارش کوردپیام ، سلیمان فرازمهر رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر دیشب ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در  نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان  گفت: هلال احمر یا صلیب سرخ یک سازمان مردم نهاد که در جهت خدمت به مردم بدون از هر گونه حاشیه است که ۱۸ اردیبهشت مصادف است با روز جهانی این […]

به گزارش کوردپیام ، سلیمان فرازمهر رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر دیشب ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در  نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان  گفت: هلال احمر یا صلیب سرخ یک سازمان مردم نهاد که در جهت خدمت به مردم بدون از هر گونه حاشیه است که ۱۸ اردیبهشت مصادف است با روز جهانی این نهاد، که در ایران  یک هفته از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت نیز به این نام، نام گذاری شده است.

وی اظهار کرد: سازمان هلال احمر پیرانشهر در چهار حوزه” جوانان، داوطلبان، امداد و درمان و توانبخشی در قالب کانون های دانش آموزی، دانشجویی مشغول فعالیت است.

فراز مهر با اشاره به ۲ کانون دانشجویی در دانشگاه های پیام نور و آزاد این شهرستان افزود: باتوجه به برنامه ریزی های سازمان هلال احمر، داوطلبانی که موفق به گذراندن دوره های رده جوانان می شوند، می توانند در این کانون ها طی دوره های تخصصی جاده، دوره های تخصصی در سیلاب، دوره های تخصصی نجات در کوهستان و دوره های نجات در ارتفاع آموزش های لازم را ببینند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر در رابطه با مسابقات دوره های آموزشی افزود: هلال احمر شهرستان پیرانشهر توانسته هر ساله در مسابقات استانی جزء تیم های برتر استانی باشد، برای مثال در مسابقات دادرسی که در سطح کانون دانش آموزی برگزار شد، پیرانشهر توانست در سال ۹۶ مقام دوم استانی برادران و مقام سوم خواهران را در سطح استان کسب کند. همچنین در مسابقات کمک های اولیه و مسابقات اسکان اضطراری هر سال مقام آور است.

رئیس هلال احمر پیرانشهر افزود: کانون خیرین هلال احمر پیرانشهر توانسته با جذب خیرین این شهرستان هر ساله به نحو احسن ایفای نقش کند برای نمونه این کانون پارسال مجموعاً۶۱ میلیون تومان کمک های نقدی و غیرنقدی را در قالب طرح همای رحمت  در بین افراد نیازمند شهرستان در ماه مبارک رمضان پخش کرد.
وی گفت: مردم پیرانشهر تقریبا بالغ بر ۷ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی  به  زلزله زدگان کرمانشاه داشته است .

فرازمهر در رابطه به عملیات ها و اقدامات این سازمان گفت: هلال احمر پیرانشهر در سال ۹۶ توانسته است در ۵  عملیات امداد و نجات کوهستانی در مناطق کانی خدا، بارزین و دلاوان که تعدادی از همشهریان در برف و کولاک گرفتار شده بودند به خوبی ایفای نقش کند که متاسفانه ۲ نفر از گرفتار شده ها قبل از رسیدن امدادگران سرما زده و فوت شدند.

وی باتوجه به فعالیت ۳ ساله تیم امداد و نجات کوهستان اظهار داشت: که در آینده نزدیک تیم امداد و نجات کوهستان و همچنین انبار امداد با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان شامل اقلام اساسی در مواقع بحران، درمانگاه و داروخانه شبانه روزی در محل هلال احمر و احداث پایگاه امداد جاده ای در شهر میرآباد در آینده ای نزدیک خبر داد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر تعداد داوطلب هلال احمر شهرستان را باتوجه به آخرین سرشماری سال ۹۶ که در تیر ماه بود  ، ۶۲۳۱ نفر از خواهر و آقا اعلام کرد .

وی رمز پیروزی خانواده هلال احمر را از جذب نیرو برای کارکنان هلال احمر فقط از میان خانواده هلال احمر دانست و گفت: به صورت آزاد جذب نیرو ندارد.