میزان خسارت سیلاب به کشاورزان ارومیه، پیرانشهر، نقده و اشنویه مشخص شد

به گزارش کوردپیام ، اسمعیل کریم زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی که با حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: سیلاب به ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی این استان خسارت زده است. وی با بیان اینکه این اراضی اغلب به […]

به گزارش کوردپیام ، اسمعیل کریم زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی که با حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: سیلاب به ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی این استان خسارت زده است.

وی با بیان اینکه این اراضی اغلب به کشت گندم دیم و آبی، چغندر قند و کشت باغی اختصاص داشت، ادامه داد: حدود پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از این میزان شامل اراضی زراعی شهرستان ارومیه است و خسارت وارده به این اراضی در زمان حاضر به دلیل وسعت زیاد قابل ارزیابی نیست.
کریم زاده گفت: میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزی از ۲۰ تا صد درصد است و به بهترین باغ های استان که در حاشیه این رودخانه ها قرار دارد، وارد شده است.
وی برآورد اولیه میزان خسارت ها را در اراضی زراعی اشنویه حدود۷۵۰ میلیارد ریال، در پیرانشهر حدود ۱۵۰میلیارد ریال و در نقده حدود ۴۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سه هزار و ۲۱۰ کندوی مدرن زنبور عسل و چهار واحد تولید پرورش ماهی در اشنویه و پیرانشهر نیز دچار خسارت صد در صدی شده است.
وی با اشاره به پوشش بیمه ای ۱۸ درصدی اراضی کشاورزی آذربایجان غربی، تسریع در پرداخت خسارت های وارده به کشاورزان این استان را خواستار شد.