میزان مشارکت مردم در انتخابات آمریکا کمتر از ۵۰ درصد

آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد با شمارش تقریبا تمامی صندوق‌های رای، میزان مشارکت در انتخابات آمریکا اندکی کمتر از ۵۰ درصد بوده است.         به گزارش کردپیام  به نقل فارس ؛ از درحالیکه شمارش ۹۷ درصد صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایان رسیده است آمارها نشان می‌دهد که میزان مشارکت مردم […]

آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد با شمارش تقریبا تمامی صندوق‌های رای، میزان مشارکت در انتخابات آمریکا اندکی کمتر از ۵۰ درصد بوده است.

 

 

 

 

به گزارش کردپیام  به نقل فارس ؛ از درحالیکه شمارش ۹۷ درصد صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایان رسیده است آمارها نشان می‌دهد که میزان مشارکت مردم آمریکا کمتر از ۵۰ درصد بوده است.

براساس این گزارش، از مجموع واجدین شرایط، ۱۱۸ میلیون نفر رای خود را به صندوقها انداختند که نسبت به انتخابات سال ۲۰۰۸ که ۱۳۱ میلیون نفر مشارکت داشتند ۹ درصد کمتر بوده است.

«گانز کورتیس» مدیر مرکز مطالعات انتخابات آمریکا گفت: از نظر تعداد و وسعت، مشارکت مردم چشمگیر نبود و تعداد رای دهندگان در اغلب ایالت‌ها حتی کمتر از انتخابات سال ۲۰۰۴ بود.

 

وی تصریح کرد که به دلیل نوع مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۲ بسیاری از رای دهندگان احساس منفعلانه ای نسبت به انتخابات داشتند.

براساس آمارها، در ایالت مریلند میزان مشارکت نسبت به سال ۲۰۰۸، ۷ درصد کمتر و در پنسیلوانیا و کارولینای جنوبی حتی از این هم کمتر بود.

آمارهای کمیسیون انتخابات فدرال بعد از شمارش ۹۷ درصد آرا نشان می‌دهد که ۱۱۸ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند.

این درحالیست که دانشگاه جورج ماسون آمریکا تخمین زده بود که حداقل ۶۰ درصد واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲ شرکت کنند.

براساس این گزارش، در ایالت کالیفرنیا میزان مشارکت ۱۵ درصد کمتر از سال ۲۰۰۸ بوده است. در ایالت نیوجرسی هم مردم ۱۰ درصد کمتر از سال ۲۰۰۸ رای خود را به صندوقهای رای انداختند.