معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

ده بازیکن گرانقیمت فوتبال امروز جهان را تنها مهاجمان تشکیل نمی دهند ولی شش مکان نخست این رده بندی از آن آنهاست.           به گزارش کرد پیام به نقل از ایسنا ؛  گرانقیمت ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان چه کسانی هستند؟ ده بازیکن گرانقیمت فوتبال امروز جهان را تنها مهاجمان […]

ده بازیکن گرانقیمت فوتبال امروز جهان را تنها مهاجمان تشکیل نمی دهند ولی شش مکان نخست این رده بندی از آن آنهاست.

 

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از ایسنا ؛  گرانقیمت ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان چه کسانی هستند؟

ده بازیکن گرانقیمت فوتبال امروز جهان را تنها مهاجمان تشکیل نمی دهند ولی شش مکان نخست این رده بندی از آن آنهاست.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

این گزارش نگاهی به ده بازیکن گرانقیمت فوتبال جهان دارد.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان کریستیانو رونالدو است. رئال مادرید سال ۲۰۰۹ نودوچهارمیلیون یورو به منچستریونایتد پرداخت تا این ستاره پرتغالی را به سانتیاگو برنابئو ببرد. رونالدو با یونایتدها سه بار قهرمان لیگ برتر شد ولی برای رسیدن به این عنوان در لیگا تا همین امسال انتظار کشید. CR7 با شیاطین سرخ در سال ۲۰۰۸ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو بیشتر با نام کوچکش «کریستیانو رونالدو» شناخته می شود. نام خانوادگی رونالدو از نام خانوادگی مادرش، دوس سانتوس و نام خانوادگی پدرش آویرو گرفته شده است.. او در سال ۱۹۹۷ با تیم باشگاهی اسپورتینگ لیسبون قرارداد امضا کرد. او سال ۲۰۰۳ مورد توجه سرمربی تیم باشگاهی منچستریونایتد، سر آلکس فرگوسن قرار گرفت و با ۱۲٫۲۴ میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست. او کوچک ترین فرزند مادری آشپز و پدری باغبان است. نام رونالدو، از روی نام رئیس جمهور دهه ۸۰ آمریکا، رونالد ریگان، که بازیگر مورد علاقهٔ پدرش بوده ، انتخاب شده است.

او در اسپورتینگ شماره ۲۸ را می پوشید. در منچستر یونایتد به رونالدو شماره ۷ را دادند که پیشتر بازیکنانی مانند جرج بست، برایان رابسون، اریک کانتونا و دیوید بکام آن را می پوشیدند. رونالدو درباره شماره پیراهنش گفته است: «پس از این که به منچستریونایتد پیوستم، فرگوسن به من گفت، چه شماره ای را می خواهم. گفتم:«28». فرگوسن گفت: «نه! تو باید شماره ۷ را بپوشی که آن را پیشتر بازیکنان مشهوری می پوشیدند و این برای تو یک افتخار است.»

سر آلکس فرگوسن در جولای ۲۰۰۹ درباره کریستیانو رونالدو گفته بود: «چیزی جز ستایش این پسر ندارم که در جهان بهتر از ریکاردو کاکا و لیونل مسی است.»

ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، هم در مه ۲۰۱۲ درباره او گفت: «او را با لیونل مسی مقایسه نخواهم کرد. ما درباره دو بازیکن بزرگ صحبت می کنیم. به نظر من رونالدو امسال بهتر از مسی بوده است.»

کریستیانو رونالدو برای پایان کار خود در رئال مادرید گفته است: «دوست دارم تا آخر عمرم در رئال مادرید بمانم و ۱۰ سال دیگر با رئال مادرید قرار داد امضا کنم.» او در گفت وگو با مجله آلمانی کیکر هم عنوان کرد: «بازی من سراسر حرفه ای است و برای پرتغال یک غنیمت محسوب می شوم.» و با کنایه به سوالی درباره مقایسه اش با لیونل مسی هم گفته بود: «می دانید که او سال گذشته در همین زمان کجا بود؟ می دانید؟ او در همین هنگام از جام ملت های آمریکای جنوبی حذف شده بود!»

کاکا، هم تیمی رونالدو در رئال مادرید در ژوئن ۲۰۱۱ گفته است: «انتخاب این که کریستیانو رونالدو بهتر بازی می کند یا لیونل مسی، کار بسیار سختی است. مسی یک نابغه است ولی رونالدو بازیکنی همه کاره است.»

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۲٫ زین الدین زیدان – 75 میلیون یورو

رئال مادرید تابستان ۲۰۰۱ این رقم بی سابقه را به حساب یوونتوس تورین واریز کرد تا قهرمان جام جهانی ۱۹۹۸ و یورو ۲۰۰۰ را از آن خود کند. زیزو با کهکشانی ها قهرمانی لیگا (۲۰۰۳) و لیگ قهرمانان اروپا (۲۰۰۲) را تجربه کرد.

زین الدین یزید زیدان (ملقب به زیزو) در تاریخ فوتبال خود، سه بار (در سال های ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳) جایزه بهترین بازیکن سال جهان، یک بار جایزه بهترین بازیکن سال اروپا، یک بار جایزه پرارزش ترین بازیکن جام باشگاه های اروپا (لیگ قهرمانان اروپا) و یک بار جایزه بهترین بازیکن جام جهانی را دریافت کرده و به قهرمانی جام جهانی، جام ملت های اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ ایتالیا و اسپانیا نائل آمده و از این رو می توان او را از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ دانست. زیزو دومین فوتبالیست بزرگ فرانسه به شمار می رود و پس از جام جهانی ۲۰۰۶ از فوتبال خداحافظی کرد. به این ترتیب رئال مادرید آخرین تیم باشگاهی و فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آخرین بازی حرفه ای او بود. در همین فینال ضربه سر او به شکم ماتراتزی و کارت قرمزی که دریافت کرد، یکی از جنجالی ترین لحظات تاریخ زندگی اش را در آخرین لحظات عمر حرفه ای اش رقم زد.

پس از پایان بازی تحقیقات و لب خوانی های وسیعی برای مشخص شدن علت درگیری و کلمات تحریک کننده ماتراتزی صورت گرفت. بسیاری می گفتند ماتراتزی با توهینی نژادپرستانه زیدان را «تروریست» خوانده ولی بعدها هم زیدان و هم ماتراتزی این ادعا را رد کردند. ماتراتزی گفت، توهینی که به زیدان کرده ، بسیار عادی بوده و از آن نوعی است که در زمین فوتبال رایج است! زیدان بعدها در دو مصاحبه تلویزیونی شرکت و اعلام کرد، ماتراتزی به خواهر و مادرش توهین کرده است و با معذرت خواهی اعلام کرد، از کاری که کرده پشیمان نیست! او در ضمن هرگونه توهین نژادپرستانه از سوی ماتراتزی را غیر واقعی و محصول ذهن خلاق نشریات و رسانه ها دانست.

زیدان از پدر و مادری الجزایری در مارسی به دنیا آمد و جوان ترین فرزند خانواده هفت نفری خود است. پدر و مادرش، اسماعیل و ملیکه، نام داشتند و نسب شان به روستایی در الجزایر برمی گشت او مسلمان و سنی مذهب است. حزب دست راستی فرانسه، جبهه ملی، ادعا می کرد که پدر زیدان در جریان جنگ استقلال الجزایر از «حرکی»ها بوده است که در ارتش فرانسه و علیه الجزایر جنگیده اند اما زیدان این ادعا را به شدت رد کرده است. الگوی زیدان در دوران جوانی «انزو فرانچسکولی»، بازیکن اهل اروگوئه بود و بعدها به دلیل تعلق خاطر به این بازیکن نام فرزند خود را «انزو» گذاشت.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۳٫ کاکا – 65 میلیون یورو

او روزگاری یکی از بزرگ ترین بازیکنان جهان شمرده می شد. کاکا از سال ۲۰۰۹ در برنابئو توپ می زند ولی حتی سایه ای از آنچه در میلان بود، هم نیست. او با روسونری در سال ۲۰۰۷ قهرمانی اروپا را تجربه کرد. آلفردو دی استفانو، نماد باشگاه رئال مادرید و فلورنتینو پرس به این هافبک برزیلی در مادرید خوش آمد گفتند.

«ریکاردو ایزاکسون دوس سانتوس لیته» ملقب به «کاکا» زاده ۲۲ آوریل ۱۹۸۲ در برازیلیا، پایتخت برزیل است. او نوجوانی و جوانی خود را با عضویت در تیم باشگاهی سائوپائولو سپری کرد. الگوی او در فوتبال هموطنش «رای» بوده که باشگاه سابق او نیز سائوپائولو بوده است.

کاکا در مصاحبه با مجله نوولا ۲۰۰۰ ازدواجش را بهترین تصمیم خود بعد از پیوستن به میلان عنوان کرد. ستاره برزیلی دراین باره گفت: «برزیل، میلان و کارولین به همراه خانواده ام زیباترین ها در زندگی ام هستند و آنها را عاشقانه دوست دارم.»

وی به عنوان سفیر غذا در سازمان ملل برای کمک به کودکان محروم مشغول به کار است.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

باز هم رئال مادرید در میان است. این هافبک پرتغالی در ابتدای هزاره جدید از رقیب همیشگی، بارسا به رئال مادرید رفت. او با قوهای سپید دو بار قهرمان لیگا و یک بار قهرمان اروپا (۲۰۰۲) شد.

«لوئیش فیلیپ مادریا کائیرو فیگو» در تیم هایی همچون اسپورتینگ، بارسلونا، رئال مادرید و اینتر میلان بازی و ۳۱ مه ۲۰۰۹ از فوتبال خداحافظی کرد. او در دوران حرفه ای خود ۱۲۷ بازی ملی برای تیم پرتغال داشت و در سال ۲۰۰۰ مرد سال فوتبال اروپا و ۲۰۰۱ بازیکن سال جهان برگزیده شد. او همچنین در میان یکصد بازیکن برتر تمام ادوار فیفا قرار دارد. فیگو با وجود خداحافظی از فوتبال همچنان در صحنه حضور دارد و به عنوان یکی از مدیران ارشد باشگاه اینتر میلان فعالیت می کند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۵٫ فرناندو تورس ـ ۵۸ میلیون یورو

این گرانقیمت ترین جابه جایی فوتبال است که رئال مادرید هیچ نقشی در آن ایفا نکرد. فرناندو تورس ژانویه ۲۰۱۱ از لیورپول به چلسی رفت. او بهار ۲۰۱۲ با آبی های لندن قهرمانی در اروپا را جشن گرفت.

«فرناندو خوزه تورس سانز» را به خاطر چهره نوجوانانه اش، «ال نینو» به معنی «بچه» می خوانند.

پدربزرگ او تعصبی به فوتبال نداشت ولی از هواداران باشگاه آتلتیکو مادرید بود. فرناندو این علاقه را از او به ارث برد؛ به اندازه ای که برخلاف خواسته فلوری و خوزه، مادر و پدرش برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی، فوتبالیست شد. او ابتدا می خواست مانند برادرش دروازه بان شود ولی وقتی هفت ساله بود، در یک بازی دو دندان نیش خود را از دست داد و مجبور به استفاده از پروتز شد. مادرش از او خواست، پستش را عوض کند و به این ترتیب مهاجم شد.

حضور فرناندو در باشگاه آتلتیکو مادرید برای خانواده تورس یک رویا بود. آنها خیلی تلاش کردند تا او یک فوتبالیست شود و هیچ کدام شان تصور هم نمی کردند، به جایگاه کنونی برسد. «ال نینو» در خاطراتش می گوید: «پدرم باید بعدازظهرها محل کارش را ترک می کرد تا من را به محل تمرین برده و بعد با قطار به سر کارش برمی گشت. در بقیه اوقات مادرم من را با قطار یا اتوبوس می رساند. مهم نبود که هوا بارانی بود یا خیلی گرم. او به هر حال من را می رساند. همیشه به من می گفت، هر وقت خسته شدی، لازم نیست ادامه بدهی! فکر نکن مجبوری که فوتبال را ادامه بدهی ولی هرگز خسته نشدم.»

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۶٫ هرنان کرسپو ـ ۵۶ میلیون یورو

لاتزیو در آغاز هزاره جدید داروندارش را داد تا این مهاجم آرژانتینی را از پارما بخرد. کرسپو با پیراهن لاتزیو در ایتالیا آقای گل شد ولی از رسیدن به عنوان تیمی بازماند. لاتزیو سال ۲۰۰۲ به کوهی از بدهی ها روبه رو شد و کرسپو را به اینتر واگذار کرد.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۷٫ جان لوئیجی بوفون ـ ۴۹ میلیون یورو

گرانقیمت ترین دروازه بان جهان همیشه هم درون دروازه یووه نایستاده است. «بانوی پیر» سال ۲۰۰۱ او را از پارما خرید. او در تورین سه بار قهرمان سری A شد و تا به امروز چهار بار بهترین گلر سال لقب گرفته است.

«جی جی بوفون» در ۱۲ سالگی به تیم «بوناسکولا» و در ۱۳ سالگی به پارما پیوست. «جی جی» در ۱۳ سالگی به عنوان یک مهاجم بازی می کرد. او یک سال در همین پست باقی ماند تا آن که در ۱۴ سالگی هر دو دروازه بان تیمش مصدوم شدند و وی مجبور شد تا از دروازه دفاع کند. دو هفته در پست دروازه بانی ماند و از آن پس در این پست ماندگار شد. او سال ۱۹۹۵ برای نخستین بار مقابل میلان در رقابت های سری A حاضر شد. فدراسیون جهانی فوتبال بوفون را در سال ۲۰۱۰ بهترین دروازه بان ۲۴ سال گذشته جهان معرفی کرد.

او با ایتالیا در چهار دوره جام جهانی حاضر بوده و در سال ۲۰۰۶ با ایتالیا قهرمان جهان شد. گران ترین دروازه بان جهان یورو ۲۰۰۰ را به دلیل شکستگی انگشت از دست داد. «النا سره دووا» همسر او اهل جمهوری چک است. بوفون، بهترین دروازه بان جام جهانی ۲۰۰۶ به موسیقی علاقه فراوانی دارد و اوقات فراعت خود را با گوش دادن به موسیقی می گذراند. به تماشای تلویزیون چندان اهمیت نمی دهد. بوفون در خانواده ای ورزشی زاده شد. پدرش وزنه بردار و مادرش نیز در رشته پرتاب دیسک فعال بودند. خواهرانش قهرمانان تیم ملی والیبال ایتالیا بودند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۸٫ ریو فردیناند ـ ۴۷ میلیون یورو

او گرانبهاترین مدافع تاریخ فوتبال جهان تا به امروز است. این مدافع انگلیسی در سال ۲۰۰۰ از لیدز روانه اولدترافورد شد. فردیناند تا به امروز پنج قهرمانی در لیگ برتر را با شیاطین سرخ شاهد بوده است. او همچنین یکی از بازیکنانی است که با یونایتدها در مسکو چلسی را شکست داده و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به منچستر بردند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۹٫ کریستین ویری ـ ۴۶٫۵ یورو

لاتزیو برای خرید هرنان کرسپو تا اندازه زیادی مدیون کریستین ویری هستند. رمی ها سال ۱۹۹۹ ویری را در ازای دریافت ۴۶٫۵ میلیون یورو به اینتر فروختند و تابستان پس از آن کرسپو را به رم بردند.

ویری مالک برند «Sweet Years» بوده و با پائولو مالدینی هم تیمی قدیمی خود در میلان و تیم ملی ایتالیا آن را اداره می کند. این دو هم چنین صاحب تعدادی رستوران در شهر میلان هستند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۱۰٫ هالک ـ ۴۶ میلیون یورو

این برزیلی جدیدترین بازیکن فهرست گرانقیمت فوتبال جهان است؛ تازه وارد زنیت سنت پترزبورگ و تازه وارد فهرست گران ترین فوتبالیست ها. روس ها تابستان امسال ۴۶ میلیون یورو به پورتو دادند تا هالک را به سنت پترزبورگ ببرند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۱۱٫ زلاتان ابراهیموویچ – 46 میلیون یورو

بارسلونا همین رقم را به اینتر پرداخت کرد تا «ایبرا» را با «ساموئل اتوئو» جابه جا کند. ابراهیموویچ را در واقع باید در مکان سوم رده بندی گران قیمت ترین بازیکنان جهان دید. او تنها یک فصل را در نوکمپ گذراند و به دنبال اختلاف نظر شدید با پپ گوآردیولا، سرمربی وقت بارسا این تیم را با خشم ترک کرد و به میلان پیوست.

زلاتان پدر و مادری اهل بوسنی و کرواسی دارد. او فوریه ۲۰۰۹ با دریافت حقوقی معادل ۹ میلیون یورو به همراه کاکا بیشترین دستمزد را در میان بازیکنان فوتبال جهان دریافت می کرد.

ابراهیموویچ در سوئد متولد شده است. پدر وی سفیک ابراهیموویچ بوسنیایی است که در سال ۱۹۷۷ به سوئد مهاجرت کرد. مادرش نیز «جورکا گراویچ» یک کروات مهاجر به سوئد است. زلاتان از شش سالگی فوتبال را شروع کرد و در کودکی در یک بازی وقتی که در نیمه اول تیمش با ۴ گل عقب افتاده بود، در نیمه دوم به عنوان جانشین وارد زمین شده و ۸ گل به ثمر رساند!

ایبرا می توانست برای تیم های ملی بوسنی وهرزگوین یا کرواسی نیز بازی کند ولی ترجیح داد، عضو تیم ملی کشور زادگاهش، سوئد شود. ابراهیموویچ در ۱۷ سالگی کمربند مشکی تکواندو گرفت. وی به زبان های سوئدی، صربی، بوسنیایی و انگلیسی تسلط دارد. او ایتالیایی را نیز صحبت می کند.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۱۲٫ گایسکا مندیتا ـ ۴۶ میلیون یورو

حضور او در میان گرانقیمت ترین بازیکنان جهان تا اندازه زیادی شگفت انگیز است. والنسیا سال ۲۰۰۱ کارگردان قیمت را به بهایی گزاف به لاتزیو فروخت که در آن سال ها توان پرداخت رقم هایی نجومی را داشت.

معرفی گران‌ ترین فوتبالیست‌ های دنیا+عکس

۱۳٫ ژاوی مارتینس ـ ۴۰ میلیون یورو

این هافبک اسپانیایی گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ ۵۰ ساله بوندسلیگاست. باواریایی ها پس از تلاش فراوان توانستند آتلتیک بیلبائو را برای فروش بازیکن ملی پوش خود قانع کنند ولی گرانقیمت ترین بازیکن فوتبال باشگاهی آلمان حتی در میان ۲۰ بازیکن گران جهان هم دیده نمی شود.