مصرف سوخت در ایران چهار برابر چین!

نماینده رییس جمهوری در ستاد سوخت و حمل و نقل کشور گفت: بر اساس آمار، میزان مصرف سوخت در ایران، چهار برابر کشور چین که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد، است.           به گزارش کردپیام به نقل از ملت ایران ؛ محمد احدی روز دوشنبه در نشست ستاد سوخت […]

نماینده رییس جمهوری در ستاد سوخت و حمل و نقل کشور گفت: بر اساس آمار، میزان مصرف سوخت در ایران، چهار برابر کشور چین که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد، است.

 

 

 

 

 

به گزارش کردپیام به نقل از ملت ایران ؛ محمد احدی روز دوشنبه در نشست ستاد سوخت شهرستان آبدانان افزود: استفاده نکردن درست از سوخت در کشور بسیار نگران کننده است و آثار زیانباری را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ۹ درصد در مصرف سوخت در کشور صرفه جویی شده، و اگر مردم در استفاده از سوخت شامل نفت، نفت گاز و بنزین، الگوی مصرف درست را رعایت کنند، این میزان صرفه جویی به ۵۰ درصد خواهد رسید.
نماینده رییس جمهوری در ستاد سوخت و حمل و نقل کشور گفت: خوشبختانه اکنون انواع سوخت در کشور به میزان کافی ذخیره شده است.
احدی افزود: یکی از سیاست های راهبردی دولت، توسعه و تجهیز جایگاه های سی ان جی در کشور است که ضمن کاهش هزینه های مصرفی مردم، زمینه کاهش مصرف بنزین را نیز بدنبال دارد.
وی، اصلاح الگوی مصرف، افزایش کیفیت تولیدات صنایع خودروسازی، رعایت استانداردهای بین المللی در ساخت جاده های بین شهری، تبیین ضررهای فردی و اجتماعی مصارف بالا در جامعه، و فرهنگ سازی بین افکار عمومی را از دیگر اولویت های ستاد سوخت و حمل و نقل کشور اعلام کرد.
وی اظهار کرد: ماهیانه ۶۰۰هزار ریال یارانه نقدی به تاکسی های دوگانه سوز پرداخت می شود.
احدی افزود: بنابر مصوبه ستاد عالی سوخت و حمل و نقل کشور، این میزان یارانه از ابتدای امسال به تمامی تاکسی های داخل شهری پرداخت می شود.
وی ادامه داد: تمامی خودروهایی که در ناوگان حمل و نقل عمومی فعالیت منظم و مستمر دارند، از یارانه نقدی و سوخت بیشتری بهره مند می شوند.