مسئولان با ماشین شخصیشان به روستاهای پیرانشهر سر بزنند تا شاید تلنگری باشد بر اصلاح وضعیت موجود!

به گزارش کوردپیام؛ حفظ و نگه داری از جاده ها، از مهم ترین اصول برای تأمین امنیت جاده ها و سلامت سفرها به شمار می آید. استاندار بودن قیر و آسفالت مورد استفاده در ساخت جاده ها نیز، به طور ویژه در این امر خودنمایی می کند. یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه […]

به گزارش کوردپیام؛ حفظ و نگه داری از جاده ها، از مهم ترین اصول برای تأمین امنیت جاده ها و سلامت سفرها به شمار می آید. استاندار بودن قیر و آسفالت مورد استفاده در ساخت جاده ها نیز، به طور ویژه در این امر خودنمایی می کند.
یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت جاده های روستایی پیرانشهر نبود آسفالت یکدست در برخی جاده ها و چاله و چوله های است است که موجب نارضایتی روستائیان، مردم منطقه و رانندگان این مسیر ها شده است، با این حال هنوز بی مهری نسبت به آسفالتهای جاده ها باقیست.
این درحالی است که نبود برخی زیرساخت های از جمله جاده مناسب زندگی را به کام مردم این روستا ها ( بخش مرکزی شهرستان پیرانشهر از ترکش تا حجران ) در میان همه این زیبایی های طبیعی تلخ کرده است.
یکی از اهالی این منطقه در گفت و گو با کوردپیام یکی از مشکلات و دغدغه های اساسی این روستا را نبود جاده مناسب و وجود چاله و چوله های فراوان در این مسیر ذکر کرد.
وی بیان کرد: هر مسئولی که به تریبون مسجد ماها میاید اولین وعده اش آسفالت و ترمیم جاده است اما همان که کارش میسر و روبراه  شد حتی بلد نیست با خودکارش اسم روستاهای منطقه ما را بنویسد

 یکی دیگر از اهالی آن منطقه گفت: ما از مسئولان شهرستان می خواهیم یکبار شده هم با ماشین البته ماشین شخصی به روستاهای ما سر بزنند تا شاید ضربه ای که به ماشینش می خورد تلنگری باشد بر اصلاح وضعیت موجود!

یکی از رانندگان در مسیر این روستا گفت: هر مسیری که از پیرانشهر تا روستای حجران که به اصطلاح آسفالت است می روم حواسم بیشتر به اینه خدای نکرده به چاله و چوله ای نزنم لاستیک بترکد و باعث واژگونی ماشین شود حتی شده چند صد متر دست خلاف خودم بروم و به ماشینهای روبرویم کاری نداشته باشم تا به چاله های دست طرف خودم نزنم .

وی افزود: بدون شک چنانچه این وضعیت باقی بماند خود من نیز مجبور به ترک این روستا و این مسیر مسافر کشی خواهم شد.
مولودی یکی دیگر از رانندگان گفت:جاده های این مسیر پیرانشهر مخصوصا” قسمت بخش منگور غربی چند سالی است که رنگ آسفالت و لکه گیری به خود ندیده اند آنها نیز به وعده های عملی نشده مسئولین دل خوش کرده اند.
 علیزاده اهل روستای شهرستن گفت: این جاده حدود ۱۷، ۱۸ سال است که آسفالت شده اونهم به همت سازمان صنایع و معادن و معدنکاران وقت.
وی اظهار کرد: از آن زمان تااکنون هیچ گونه عملیات بازسازی و لکه گیری روی آن انجام نشده است و مردم روستا ها با پرکردن گل و خاک داخل چاله و چوله ها نگذاشته اند بیشتر از این نیز تخریب شود.
علیزاده افزود: با توجه به منطقه کوهستانی و سیلاب زیاد این مسیر، بغل جاده ها حتی کانال هم وجود ندارد و سیلاب روی جاده  می آید.
 در این مورد رسول خضری نماینده پیرانشهر سردشت  در گفتگوی بارهایش با کوردپیام که سال ۹۳ هم به آن اشاره شده است گفته است: جاده پیرانشهر تا روستای حجران علی الخصوص ترکش تا شهرستین را معدنکاران وقت تخریب کرده اند که از وزارت صنایع و معادن شکایت شده و به ۱۰ میلیارد تومان محکوم شده که قرار است این مسیر بازسازی شود .
در هر حال باید گفت کیفیت نامطلوب آسفالت جاده ها و وجود چاله و چوله های جاده روستایی، گلایه مشترک بیشتر افراد است و روستائیان پیرانشهری  با چاله چوله های عجیب و غریب جاده ها، لکه گیری‌های غیراستاندارد و برخی معضلات روستایی است و اکنون منتظر اقدامات موثر مسئولان شهرستانی و استانی برای رفع این معضل ها هستند که همت مسئولانی را می‌طلبد که در طول خدمت خود حتی حاضر نشده اند یکبار هم به این مناطق سر بزنند.