مرگ یک کولبر سردشتی شادی رو به سه خانواده باز گرداند

به گزارش کوردپیام،  یک کولبر کورد به نام “حسین خاله” ٢٣ ساله فرزند محمد و گلاویژ اهل روستای “خره آغلان” از توابع سردشت که هفته گذشته بر اثر سقوط از ارتفاع به شدت زخمی شده بود، دیروز در بیمارستانی در ارومیه جان خود را از دست داد. حسین خاله پس از این حادثه برای مداوا […]

به گزارش کوردپیام،  یک کولبر کورد به نام “حسین خاله” ٢٣ ساله فرزند محمد و گلاویژ اهل روستای “خره آغلان” از توابع سردشت که هفته گذشته بر اثر سقوط از ارتفاع به شدت زخمی شده بود، دیروز در بیمارستانی در ارومیه جان خود را از دست داد.

حسین خاله پس از این حادثه برای مداوا پزشکی ابتدا به بیمارستان “بخشین” سلیمانیه در اقلیم کردستان منتقل و سپس به بیمارستانی در ارومیه انتقال یافته بود.

این کولبر در حین کولبری با لگد اسب به سرش و برخورد آن به سنگ  دچار ضربه شدید مغزی شده بود.حسین خاله متأهل و دارای یک فرزند خردسال است.

با تصمیم پزشکان فوق تخصص و متخصص بیمارستان، مرگ مغزی این جوان ۲۳ ساله تایید شد  و پدر حسین و خانواده وی در اقدامی قابل تقدیر تصمیم به اهدای اعضای بدن حسین برای جان بخشیدن به ۳ جوان می‌کنند.
در نهایت طی روز گذشته  کلیه‌ها و کبد حسین به ۳ جوان ساکن شهرهای سردشت، مهاباد و بوکان با موفقیت اهدا شد.
خانواده حسین برای موفقیت آمیز بودن پیوند اعضا دعا کردند و قرار است پیکیر این کولبر برای خاکسپاری به زادگاهش سردشت بازگردانده شود.
حسین خاله ساکن روستای خری‌ئاغه‌‌لان سردشت و فرزند پنجم خانواده‌ای هشت نفره دارای ۳ معلول و از اقشار بسیار ضعیف جامعه بود، وی نان‌آور خانواده بود.
حسین متأهل، صاحب یک فرزند ۲ساله بود که برای امرار معاش مدتی کارگری کرد و بمدت ۶ سال مشغول کولبری بود