مرگ دلخراش یک کودک سه ساله پیرانشهری

به گزارش کوردپیام، متاسفانه پنجشنبه بعد از ظهر ، ۲۲ تیر ماه سال جاری کودکی ۳ ساله در روستای شهرستین از توابع شهرستان پیرانشهر بر اثر افتادن درب بر روی سرش و بعد از انتقال آن از روستا تا شهر که فاصله ۴۵ کیلومتر راه است و نبود امکانات اولیه حتی یک درمانگاه شبانه روزی […]

به گزارش کوردپیام، متاسفانه پنجشنبه بعد از ظهر ، ۲۲ تیر ماه سال جاری کودکی ۳ ساله در روستای شهرستین از توابع شهرستان پیرانشهر بر اثر افتادن درب بر روی سرش و بعد از انتقال آن از روستا تا شهر که فاصله ۴۵ کیلومتر راه است و نبود امکانات اولیه حتی یک درمانگاه شبانه روزی فعال در منطقه، و حال از چال و چوله های راه بگذریم که زمان را چندین برابر می کند ، بعد از یک ساعت اقدامات پزشکی در اورژانس بیمارستان پیرانشهر جان باخت.

 

این در حالی است که چند روز پیش هم بر اثر زیر گرفتن کودکی توسط نیسان سایپا در خیابان منگور پیرانشهر باعث فوت کودک شد.

 

حادثه خبر نمی کند بیشتر مراقب بازی کردن فرزندان خود باشیم، حوادث اولین و شایع ترین علت مرگ و میر در کودکان بین سنین ۱ تا ۱۶ سالگی است. غالبا حوادث و عوارض آن قابل پیشگیری می باشد. اطلاعات، امکانات و لوازم مورد نیاز برای امنیت و حفاظت کودک، باید قبل از تولد وی توسط والدین و مسئولان کشوری ، استانی و شهرستانی اخذ و فراهم گردد.

 

اما برای پیرانشهر باید صبر ایوب داشت……!