کمپین شیر مادر برای حمایت مادران شیرده در پیرانشهر

خانم کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام گفت: در راستای گرامیداشت هفته جهانی شیر مادر، کمپین شیرمادر برای مادران شیرده پیرانشهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت برگزار و به مادران موفق در شیردهی و کارمندان موفق در امر آموزش هدایایی اهداء شد. دکتر کاسیان زاده جانشین مدیریت شبکه […]

خانم کاظمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام گفت: در راستای گرامیداشت هفته جهانی شیر مادر، کمپین شیرمادر برای مادران شیرده پیرانشهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت برگزار و به مادران موفق در شیردهی و کارمندان موفق در امر آموزش هدایایی اهداء شد.

دکتر کاسیان زاده جانشین مدیریت شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در مورد أهمیت شیرمادر گفت : شیر مادر حاوی مواد مغذی بسیار است که جایگزین ندارد و کودک را در برابر بیماریهای مختلف همچون بیماریهای تنفسی ، إسهال ، بیماریهای عفونی ، دیابت و چاقی أیمن می سازد.

وی افزود : شیر مادر باعث تکامل سیستم ایمنی کودک شده و همچنین حاوی آنتی بادی می باشد، همچنین شیرمادر نسبت به بقیه شیرها قابل هضم تَر و شیردهی باعث کاهش وزن مادر بعد از زایمان می شود.

همچنین مهندس سلیمانی معاون إجرائی مرکز بهداشت در این کمپین به عوامل إفرایش و کاهش میزان شُیر مادر اشاره کرد.

گفتنی است در طَی این مراسم از کلیه مادران موفق در امر شیردهی تحت پوشش واحدهای بهداشتی و کارمندان موفق در امر آموزش شیردهی با اهداء کادو تقدیر و تشکر گردید.