فرصت مشمولان سهام عدالت تا شهریور برای دریافت صورت حساب

به گزارش کوردپیام به نقل از پیام رسان شبکه اقتصاد و دارایی ایران (شادا)، جعفر سبحانی گفت: براساس برنامه ها اکنون به وراث متوفیان صورت حساب سهام عدالت ارایه نمی شود. سبحانی گفت: باید منتظر برگزاری مجامع و همچنین مدت زمان توزیع آن توسط شرکت ها باشیم، از این رو پرداخت سود سهام عدالت به […]

به گزارش کوردپیام به نقل از پیام رسان شبکه اقتصاد و دارایی ایران (شادا)، جعفر سبحانی گفت: براساس برنامه ها اکنون به وراث متوفیان صورت حساب سهام عدالت ارایه نمی شود.

سبحانی گفت: باید منتظر برگزاری مجامع و همچنین مدت زمان توزیع آن توسط شرکت ها باشیم، از این رو پرداخت سود سهام عدالت به نیمه دوم سال موکول شده است.

وی تاکید کرد: مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت کنند.

به گفته وی، تاکنون ۲۸میلیون مشمول، صورت حساب سهام عدالت را گرفته و ۲ میلیون نفر قبض های مربوط را واریز کرده اند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد از بامداد چهاردهم فروردین ماه تاکنون که سامانه سهام عدالت دوباره گشایش یافته است، ۴۰۰ هزار نفر صورت حساب خود را از سامانه دریافت کرده اند.

وی یادآوری کرد: بر اساس قانون سود سهام عدالت سال ۱۳۹۵ نه اختصاص به خزانه دارد و نه متعلق به دولت است؛ بلکه حق مشمولان محسوب می شود. مشمولان برای دریافت این سود باید شماره حساب به سازمان خصوصی سازی اعلام کنند.

سازمان خصوصی سازی فرایند پرداخت سود را اطلاع رسانی می کند. سامانه ساماندهی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir هفدهم اسفندماه ۱۳۹۵ رونمایی شد.

این سامانه که به دلیل به‌روزرسانی صورت‌حساب مشمولان از سی ام اسفندماه گذشته به طور موقت از دسترس خارج شده بود، از بامداد چهاردهم فروردین ماه دوباره راه اندازی شد.

هدف عمده توزیع سهام عدالت، بهینه کردن توزیع درآمد در کشور و مشارکت دادن همه مردم در اداره امور اقتصادی کشور است و با بکارگیری راهکارهای خاص خود به تعدیل اقتصادی می پردازد.