علت شلیک به هواپیمای آمریکایی ، ورود به حریم ایران بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: شلیک به هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در خلیج فارس به دلیل تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران بوده است.         به گزارش کرد پیام محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به برخی اخبار مبنی بر حمله هوایی به هواپیمای […]

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: شلیک به هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در خلیج فارس به دلیل تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به برخی اخبار مبنی بر حمله هوایی به هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط نیروهای نظامی ایران گفت: اوایل هفته گذشته یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در حالی که وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بود با پاسخ قاطع نیروهای نظامی مستقر در منطقه مواجه شد.

وی افزود: هواپیمای بدون سرنشین ‌آمریکا با قصد جمع‌آوری اطلاعات وارد حریم هوایی کشورمان شده بود چرا که هیچگونه توجیهی برای حضور در حریم هوایی قانونی ایران را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: هرگونه تجاوزی به حریم هوایی، دریایی و زمینی با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا باید در این زمینه پاسخگو باشد، تصریح کرد:‌ حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس دلیلی نداشته و به معنای تهدید این منطقه است.

جوکار تاکید کرد:‌ این اقدام نشان داد جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم و کافی برای دفاع از هرگونه تجاوز را دارد.