شهرستان پیرانشهر در رتبه دوم تصادفات استان آذربایجان غربی قرار گرفته است

به گزارش کوردپیام، ابراهیم مبارک‌قدم ظهر امروز در پنجمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت راه‌های استان اظهار داشت: در آذربایجان غربی سالانه ۸ الی ۱۰ میلیون سفر بین شهرستانی صورت می‌گیرد و در این میان حوادث رانندگی زیادی روی می‌دهد. وی افزود: آذربایجان غربی از لحاظ تصادف رانندگی و فوتی در […]

به گزارش کوردپیام، ابراهیم مبارک‌قدم ظهر امروز در پنجمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت راه‌های استان اظهار داشت: در آذربایجان غربی سالانه ۸ الی ۱۰ میلیون سفر بین شهرستانی صورت می‌گیرد و در این میان حوادث رانندگی زیادی روی می‌دهد.

وی افزود: آذربایجان غربی از لحاظ تصادف رانندگی و فوتی در رتبه ۱۰ کشور قرارگرفته است اما اگر آموزش‌های لازم و به‌ موقع حاضر شدن نیروهای امدادی بر سر صحنه حادثه می‌تواند این آمار را کاهش دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: شهرستان ارومیه بیشترین سهم را در تصادفات داخل استانی دارد و در سال ۹۵ با ۷۸ تصادف نیز در رتبه اول استان قرار گرفته بود و بعد از این شهرستان پیرانشهر و مهاباد در رتبه‌های بعدی میزان تصادفات رانندگی قرار دارند.

مبارک‌قدم با مقایسه میزان فوتی‌های تصادفات این استان در ۶ ماهه اول سال ۹۵ با سال ۹۶ خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در کل استان امسال ۲۴۴ نفر فوت شده‌اند که با کاهش ۳ درصدی نسبت به ۶ ماهه نخست سال ۹۵ است.

وی تصریح کرد: ۶۰ درصد فوتی‌ها در محل حادثه روی می‌دهد که اگر بتوان زمان حضور نیروهای امدادی را در صحنه حادثه کاهش داد بدون شک میزان فوتی‌ها کاهش می‌یابد و در این راستا باید امکانات نیروهای امدادی از هر لحاظ رسیدگی شود تا در حد مطلوبی باشند.