معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی:

شهرستان نقده بیشترین میزان تولید کلزا را در استان به خود اختصاص داده‌ است

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه خرید کلزا در استان به صورت تضمینی است، خبرداد: شهرستان های نقده، پلدشت، بوکان و میاندوآب بالاترین میزان تولید این دانه روغنی را در استان به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش کوردپیام، معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه خرید کلزا به صورت تضمینی بوده و در استان توسط اتحادیه شرکت‌های تعاون روستایی در شهرستان‌هایی که کشت شده، انجام می‌شود، خبرداد: شهرستان های نقده، پلدشت، بوکان و میاندوآب بالاترین میزان تولید این دانه روغنی را در استان به خود اختصاص داده‌اند.
وی در ادامه با اعلام اینکه کشت پاییزه با کاشت دانه روغنی کلزا در مزارع استان آغاز شد و تا پنجم مهرماه ادامه‌ دارد، افزود: بذر و کود مورد نیاز برای کشاورزانی که آب مطمئنه برای کشت دارند تامین می‌شود و لازم است در اسرع وقت برای عقد قرارداد به مراکز و مدیریت های جهاد کشاورزی در استان مراجعه کنند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در پایان با اشاره به اینکه این گیاه دارای ۴۰ درصد روغن و ۲۳ درصد پروتئین است، اظهار کرد: کشاورزان به صورت پراکنده اقدام به کشت می کنند و در زمان برداشت با برخی مشکلات مواجه هستند که امسال سعی شده این مشکلات رفع شود.

خبرنگار: خاتون قادری