شرایط برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین فراهم است

به گزارش کوردپیام، احمد وحیدی امروز در مرز تمرچین پیرانشهر و در گفتگو با خبرنگاران افزود: نشست استان‌های همجوار آذربایجان‌غربی در ارومیه برای ساماندهی عبور زائران از مرز تمرچین برگزار شد و با توجه به گرمای زیاد سایر مرزها و هماهنگی با طرف عراقی، تمرچین فعال‌تر خواهد شد. 🔹وی اضافه کرد: با توجه به گرمای […]

به گزارش کوردپیام، احمد وحیدی امروز در مرز تمرچین پیرانشهر و در گفتگو با خبرنگاران افزود: نشست استان‌های همجوار آذربایجان‌غربی در ارومیه برای ساماندهی عبور زائران از مرز تمرچین برگزار شد و با توجه به گرمای زیاد سایر مرزها و هماهنگی با طرف عراقی، تمرچین فعال‌تر خواهد شد.

🔹وی اضافه کرد: با توجه به گرمای زیاد در مرزهای دیگر و مساله بُعد مسافت، امیدواریم زائران بیشتری از مرز تمرچین عبور کرده و ما نیز زمینه سفر بهتر را فراهم کنیم.

🔹وزیر کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته مردم منطقه و اهل تسنن و اهل تشیع استقبال بسیار خوبی از زائران اربعین انجام دادند.

🔹وحیدی در ادامه افزود: با توجه به علاقه مردم این منطقه برای استقبال از زائران اربعین، مسأله تردد زوار موجب وحدت و همبستگی بیشتر شده است.

🔹وزیر کشور به برخورداری آذربایجان غربی از امنیت و آرامش کافی برای تردد زائران اربعین نیز اشاره کرده و یادآور شد: امسال گذرنامه های خاص اربعین برای زوار طراحی شده و در این خصوص هماهنگی لازم با طرف عراقی صورت گرفته است.

🔹وحیدی همچنین افزود: گذرنامه های خاص اربعین مخصوص کسانی است که فاقد گذرنامه بوده و به اربعین مشرف می شوند و در تمامی مرزهای شش‌گانه دارای اعتبار هستند.

🔹وی در پایان اظهار داشت: امسال برای تردد زائران از مرز تمرچین پیرانشهر، زیرساخت های لازم از جمله جاده و حمل و نقل در ۲ طرف مرز مهیا شده است.

⭕️ وزیر کشور در مرز تمرچین پیرانشهر؛

🔹ظرفیت های لازم برای تردد ۵۰۰ هزار زائر در پایانه مرزی تمرچین وجود دارد.
🔹کلیه زیرساخت‌های لازم در مرزی تمرچین در راستای تردد زوار اربعین حسینی افزایش یافته است.
🔹ظرفیت دروازه های پایانه مرز تمرچین برای ورود و خروج زورار توسعه یافته است
🔹رضایت حداکثری رانندگان از اقدامات صورت گرفته در محورهای منتهی به پایانه مرزی تمرچین

بازدید وزیر کشور با همراهی استاندار آذربابجان غربی، فرماندار پیرانشهر، نماینده مردم شهرستان از مرز تمرچین در راستای بررسی زیرساخت های این مرز جهت تردد زائرین اربعین حسینی ؛