سقوط ۳۳۵ هزار تومانی قیمت سکه در ۷ روز

نسبت به دو روز گذشته اونس جهانی از ۱۷۱۱ با ۳۳ دلار کاهش به ۱۶۷۷ دلار رسید که همین امر سبب شد تا سکه ۸۵ هزار تومان دیگر ارزان شود.          به گزارش کرد پیام به نقل از اروم نیوز؛ محمد کشتی آرای با اشاره به افت شدید قیمت طلا در بازارهای […]

نسبت به دو روز گذشته اونس جهانی از ۱۷۱۱ با ۳۳ دلار کاهش به ۱۶۷۷ دلار رسید که همین امر سبب شد تا سکه ۸۵ هزار تومان دیگر ارزان شود.

 

 

 

 

 به گزارش کرد پیام به نقل از اروم نیوز؛ محمد کشتی آرای با اشاره به افت شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی، اظهار داشت: کاهش نرخ ارز و اونس جهانی عامل اصلی افت شدید قیمت سکه در ایران است.

وی ادامه داد: اونس جهانی از ۱۷۱۱ دلار با ۳۳ دلار کاهش به ۱۶۷۷ دلار رسیده و موجب کاهش شدید قیمت سکه در کشور شده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که آیا روند نزولی اونس جهانی طلا تداوم خواهد داشت، گفت: فکر اینکه این قیمت یک‌دفعه کاهش یابد را هم نمی‌کردم چراکه قیمت‌ها تقریبا واقعی شده بود.

وی افزود: قیمت‌ها در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست و تداوم نزول و افزایش قیمت‌ها را نمی‌توان حتی حدس زد به طوری که قیمت ها به صورت ساعتی رصد می‌شوند.

کشتی آرای با بیان اینکه سکه هم‌اکنون یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان است، گفت: این قیمت با افت ۸۵ هزار تومانی نسبت به روز گذشته و افت ۳۳۵ هزار تومانی طی یه هفته اخیر از یک میلیون و پانصد و بیست هزار تومان هم‌اکنون به یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان تنزل قیمت داشته است.

وی در خصوص دلایل این کاهش قیمت، خاطرنشان کرد: کاهش یک‌باره اونس جهانی و کاهش نرخ ارز در مرکز مبادلات ارزی از عوامل اصلی این کاهش قیمت به شمار می‌روند.

وی افزود: قبلا قیمت طلا در بازارهای جهانی به قیمت نفت بستگی داشت و عوامل دیگر هم در آن دخیل بودند،اما هم‌اکنون با توجه به سرعت تغییرات در بازارهای جهانی نمی‌توان روند قیمت‌ها را پیش‌بینی کرد.