سقوط مرگبار در سردشت ۵ کشته و ۱ زخمی بر جای گذاشت

به گزارش کوردپیام: مسئول فوریت های پزشکی سردشت در گفتگو با خبرنگار بُلفَت اظهار کرد: در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه ظهر امروز تماس های مکرری از جمعی از شهروندان مبنی بر سقوط یک دستگاه خودرو شاسی بلند از نوع استیشن به داخل دره در گردنه هومل از توابع دهستان آلان دریافت شد. ریبین سوری افزود: […]

به گزارش کوردپیام: مسئول فوریت های پزشکی سردشت در گفتگو با خبرنگار بُلفَت اظهار کرد: در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه ظهر امروز تماس های مکرری از جمعی از شهروندان مبنی بر سقوط یک دستگاه خودرو شاسی بلند از نوع استیشن به داخل دره در گردنه هومل از توابع دهستان آلان دریافت شد.

ریبین سوری افزود: بلافاصله ۳ دستگاه آمبولانس فوریت های پزشکی  ۱۱۵ شماره یک شهری، ربط و نلاس و همچنین یک تیم هلال احمر به محل حادثه جهت امداد رسانی اعزام شدند.

وی گفت: در ادامه عملیات امداد رسانی حادثه سقوط خودروی استیشن به دره متاسفانه ۵ نفر از شهروندان در محل جان خود را از دست دادند.

سوری ادامه داد: در این حادثه یک نفر مصدوم با وضعیت وخیم و بدحال توسط فوریت های پزشکی جهت مداوا به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت در حال انتقال است که در صحنه اقدامات اورژانسی اولیه شامل فیکساسیون، کنترل و مدیریت راه هوایی، کنترل خونریزی، اکسیژن تراپی و غیره برای وی انجام شد.

ریبین سوری در پایان از تیم های امدادی هلال احمر به دلیل مشارکت در امدادرسانی و نجات حضور سریع در محل تقدیر و تشکر کرد.

گردنه هومل به دلیل موقعیت کوهستانی، شرایط نامساعد و همچنین غیر استاندارد بودن جاده ها هر ساله شاهد سقوط خودروها و همینطور سنگ هایی بزرگ به داخل مسیر است.

دهستان آلان با جمعیتی بیش از ۵ هزار نفر و ۵۰ روستا در بخش مرکزی شهرستان سردشت قرار گرفته است و یکی از مناطق محروم شهرستان از لحاظ بهداشتی و مسیرهای دسترسی به شمار می رود.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

559 560