سازمان سنجش: هیچ کنکوریِ متقلبی الان دانشجو نیست

  به گزارش کوردپیام  در کنکور ۱۴۰۱ از ۸۵۰ نفر تجهیزات الکترونیکی گرفته شد و آن‌ها از شرکت در کنکور محروم شدند. ۱۰۴۵ نفر هم نتیجۀ کنکورشان شبهه‌دار بود؛ یعنی برخی نتیجۀ کنکورشان با سوابق تحصیلی‌شان هم‌خوانی نداشت و برخی هم پاسخنامه‌شان به‌طور غیرمتعارفی مشابه یکدیگر بود. از افرادی که کنکورشان شبهه‌دار بود در ۲۰ […]

 

به گزارش کوردپیام  در کنکور ۱۴۰۱ از ۸۵۰ نفر تجهیزات الکترونیکی گرفته شد و آن‌ها از شرکت در کنکور محروم شدند. ۱۰۴۵ نفر هم نتیجۀ کنکورشان شبهه‌دار بود؛ یعنی برخی نتیجۀ کنکورشان با سوابق تحصیلی‌شان هم‌خوانی نداشت و برخی هم پاسخنامه‌شان به‌طور غیرمتعارفی مشابه یکدیگر بود.

از افرادی که کنکورشان شبهه‌دار بود در ۲۰ مهر، ۴ آذر و ۱۶ دی ۱۴۰۱ در چند درس آزمونِ دوباره گرفته شد و فقط ۱۳۵ نفر نمرۀ قبولی گرفتند و از ادامۀ تحصیلِ بقیه جلوگیری شد.

این افراد رفتند به کمیسیون اصل نود شکایت کردند و گفتند قانون تخلفات مربوط به داوطلبان است نه دانشجویان. مجلس نیز با مصوبه‌ای حرف این افراد را تایید کرد و این داوطلبان با شکایت به دیوان عدالت خواهان برگشت به دانشگاه شدند اما با توجه به اینکه قبل از تصویب قانون این افراد از تحصیل منع شدند به آن‌ها اجازۀ تحصیل در دانشگاه نمی‌دهیم.