زندگی‌نامه رئیس‌جمهور ۵۶ ساله ایران + تصاویر

محمود احمدی نژاد یک سال داشت که به همراه خانواده از ارادان به تهران مهاجرت کرد. وی دوران…           محمود احمدی نژاد یک سال داشت که به همراه خانواده از ارادان به تهران مهاجرت کرد. وی دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را در این شهر گذراند و در سال […]

محمود احمدی نژاد یک سال داشت که به همراه خانواده از ارادان به تهران مهاجرت کرد. وی دوران…

 

 

 

 

 

محمود احمدی نژاد یک سال داشت که به همراه خانواده از ارادان به تهران مهاجرت کرد. وی دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را در این شهر گذراند و در سال ۱۳۵۴ با کسب رتبه ۱۳۲ کنکور سراسری، تحصیلات عالی خود را در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت آغاز کرد.

به گزارش کرد پیام به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛  محمود احمدی‌نژاد در دوران دانشجویی با اعظم‌السادات فراحی (متولد ۱۳۳۸ تهران) دانشجوی مکانیک دانشگاه علم و صنعت آشنا شد و با وی ازدواج کرد.

وی پس از ۱۱ سال جدایی از دانشگاه در سال ۱۳۶۵ در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۸ به عضویت هیات علمی دانشکده عمران این دانشگاه درآمد؛ محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۷۶ نیز موفق به دریافت مدرک تحصیلی دکترای مهندسی و برنامه‌ریزی حمل و نقل از دانشگاه علم و صنعت شد.

محمود احمدی‌نژاد قبل از آنکه رئیس‌جمهور ایران شود:

• فرماندار ماکو

• فرماندار خوی

• مشاور استاندار کردستان

• مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی (سال ۱۳۷۲)

• استاندار استان اردبیل (سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶)

• عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت (سال ۱۳۶۸ تاکنون)

• شهردار تهران (سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴) بوده است.

وی در نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی ایران (سوم تیر ماه ۱۳۸۴) با بیش از ۱۷ میلیون رای بر رقیب خود، ‌علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی پیروز و سکاندار قوه مجریه شد.

احمدی‌نژاد، در دهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز (۲۲ خرداد ۱۳۸۸) با کسب بیش از  24 میلیون رأی(۶۳ درصد آرای کل کشور)، برای دومین بار به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

رئیس جمهور ایران دارای سه فرزند با نام‌های فاطمه، مهدی و علیرضا است.

فاطمه احمدی‌نژاد، مهندس الکترونیک و مخابرات و همسر مهدی خورشیدی آزاد است؛ محمود احمدی‌نژاد بیش از دو سال است که پدربزرگ زهرا (فرزند فاطمه و مهدی) است.

فاطمه احمدی‌نژاد خانه‌دار است و بگفته پدر همسرش "زهرا خانم جای ۱۰۰ شغل را برای وی پر کرده است."

"مهدی خورشیدی آزاد" تنها داماد محمود احمدی‌نژاد و فرزند سردار احمد خورشیدی آزاد است؛‌ وی که ورودی سال ۱۳۷۸ رشته پزشکی دانشگاه بقیه‌الله بود، در اواخر سال ۱۳۸۸ به دانشگاه شهید بهشتی منتقل شده و دکتری خود را از آن دانشگاه دریافت می‌کند.
مهدی خورشیدی در دولت احمدی‌نژاد دبیر شورای مشاوران رئیس جمهوری بود که بعد از اختلافاتی جابه‌جا شد.

وی در دی ماه سال ۱۳۹۰ به عنوان رئیس سازمان استاندارد منصوب شد که به دنبال این انتصاب، ۴۲نماینده مجلس در جلسه علنی، نسبت به "انتصاب خویشی و قومی" به محمود احمدی‌نژاد تذکر دادند.

پس از عزل وی از سمت رئیس سازمان استاندارد، خورشیدی از سوی محسن رضایی به سمت معاون امور قوای دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد. خورشیدی اخیرا به عنوان رئیس بیمارستان فیروزآبادی شهر ری معارفه شده است.

مهدی، پسر اول محمود احمدی‌نژاد، ‌داماد اسفندیار رحیم‌مشائی است. درباره تحصیلات وی گفته شده در پردیس دانشگاه صنعتی شریف کیش، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد بوده است.
علیرضا احمدی‌نژاد، فررزند آخر رئیس‌جمهور ایران نیز با خواهرزاده سردار شهید محمود کاوه ازدواج کرده است. در میان ۶ خواهر و بردار محمود احمدی‌نژاد، «پروین» و «داوود» همراه با وی به عرصه سیاست ورود پیدا کردند.

پروین احمدی‌نژاد در سال‌های قبل از ۱۳۸۴ در عرصه‌های سیاسی کشور چهره شناخته شده نبود اما با موفقیت در انتخابات شورای شهر تهران در سال ۸۵، وارد مرحله جدیدی از زندگی سیاسی خود شد.داوود احمدی نژاد همزمان با ورود برادرش به نهاد ریاست جمهوری به سمت ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری منصوب شد اما در مرداد ۱۳۸۷ و در پی تشدید اختلافات بین داوود احمدی‌نژاد با اسفندیار رحیم‌ مشایی با ارائه درخواست استعفا از مقام خود کناره‌گیری کرد.