زلزله امروز ورزقان ۳۵ مصدوم برجای گذاشت

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از مصدوم شدن ۳۵ نفر بر اثر زمین لرزه صبح امروز شهرستان ورزقان در شمال شرقی استان خبر داد.           به گزارش کرد پیام به نقل از ایرنا ؛ حبیب حسین قلیزاده اظهار کرد: ۳۰ نفر از آنها دچار مصدومیت جزیی یا ترس […]

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از مصدوم شدن ۳۵ نفر بر اثر زمین لرزه صبح امروز شهرستان ورزقان در شمال شرقی استان خبر داد.

 

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از ایرنا ؛ حبیب حسین قلیزاده اظهار کرد: ۳۰ نفر از آنها دچار مصدومیت جزیی یا ترس شده اند که در درمانگاه این شهرستان حضور دارند اما پنج نفر از آنها به دلیل وخیم تر بودن وضعیتشان به بیمارستان امام رضا(ع) انتقال یافتند.

وی ادامه داد: کانون اصلی زلزله روستاهای ˈکاسینˈ و ˈدیزج ملکˈ بوده و اغلب مصدومان از این روستاها هستند.

حسین قلیزاده با بیان اینکه احتمال افزایش آمار مصدومان بسیار کم است، گفت: ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل زلزله اعزام شده اند و بیمارستان امام رضا(ع) تبریز نیز به حالت آماده باش درآمده است.

وی افزود: مشکل مخابراتی ناشی از زمین لرزه مانع اطلاع رسانی مناسب از وضعیت مصدومان در منطقه شده و امیدواریم در این خصوص چاره ای اندیشیده شود.

حسین قلیزاده از مردم خواست محور تبریز – ورزقان را دچار ترافیک نکنند تا خودروهای امدادی در صورت نیاز با سرعت انجام وظیفه کنند.

صبح امروز زلزله ای به بزرگی ۵،۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین شهرستان ورزقان در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی را تکان داد.