رکورد گرما در شهرستان پیرانشهر شکسته شد

عبدالرحمن ابراهیمی رئیس اداره هواشناسی سینوپتیک شهرستان پیرانشهر  در گفتگو با کوردپیام  گفت: روز گذشته ( هفتم تیر ۹۶ ) حداکثر دمای هوا در ایستگاه هواشناسی پیرانشهر به ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید که بیشترین درجه گرما در طول دوره آماری از ابتدای تاسیس هواشناسی به حساب می آید. ابراهیمی افزود: تا قبل از […]

عبدالرحمن ابراهیمی رئیس اداره هواشناسی سینوپتیک شهرستان پیرانشهر  در گفتگو با کوردپیام  گفت: روز گذشته ( هفتم تیر ۹۶ ) حداکثر دمای هوا در ایستگاه هواشناسی پیرانشهر به ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید که بیشترین درجه گرما در طول دوره آماری از ابتدای تاسیس هواشناسی به حساب می آید.

ابراهیمی افزود: تا قبل از ثبت این رکورد گرما در شهرستان، حداکثر دمای گزارش شده در روز ۷ تیر، مربوط به سال ۸۸ بوده که ۳۵+ درجه سانتیگراد می باشد. البته در سال ۷۶ نیز دمای ۳۴+ را داشته ایم اما همچنانکه قبلا هم اطلاع رسانی شده و مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هم در آخرین اطلاعیه خود ورود موج گرما را به استان اعلام کرده بود، ثبت چنین دمایی دور از انتظار نبود.

رئیس اداره هواشناسی سینوپتیک شهرستان پیرانشهر  در رابطه با رکورد گرما در سایر نقاط استان نیز گفت: همزمان با پیرانشهر، حداکثر دما در سایر شهرستانهای استان نیز از حد نرمال بالاتر رفت. بطوری که در پلدشت، شاهین دژ، مهاباد و میاندوآب گرما به ۴۰+ درجه سانتیگراد رسید. البته در اوج گرمای سوزناک این شهرها دمای حداقل در اشنویه طی شب گذشته ۱۲+ درجه سانتیگراد بود.

وی در پایان گفت: پیش بینی می شود از امروز تا اواسط هفته آینده در بیشتر نقاط کاهش دما  رخ دهد ولی از آن پس باید منتظر ورود موج دوم گرما بود که احتمالاً محسوس تر و وسیع تر از موج اول باشد.