رونمایی از هواپیمای خورشیدی ایرانی +عکس

هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی که از سوی مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد قزوین طراحی و پیاده سازی شده است. به گزارش کرد پیام : هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی که از سوی مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد قزوین طراحی و پیاده سازی شده، در اسفندماه رونمایی خواهد شد. دور موتور هواپیمای بدون سرنشین طراحی شده ۱۴ […]

هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی که از سوی مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد قزوین طراحی و پیاده سازی شده است.

به گزارش کرد پیام : هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی که از سوی مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد قزوین طراحی و پیاده سازی شده، در اسفندماه رونمایی خواهد شد.

دور موتور هواپیمای بدون سرنشین طراحی شده ۱۴ هزار دور در دقیقه و با قدرت ۱۰۰۰ وات است و می تواند در ارتفاع ۵۰۰ متری پرواز کند. “بعد” پروازی آن نیز ۷ کیلومتر است.

 

این هواپیمای بدون سرنشین در اسفند ماه سال جاری در مسابقات قهرمانی کشور در کیش ضمن رونمایی، به پرواز در خواهد آمد. تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این رقابت های کشوری با ۱۰۰ تیم از دانشگاه های سراسر کشور به رقابت می پردازد.
تیم طراحی این پرنده بدون سرنشین درصدد هستند تا این هواپیما را به عنوان اولین هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین در رقابت های جهانی عرضه کنند. رقابتهای جهانی این رشته در سال ۲۰۱۳ در آمریکا برگزار می شود.
محققان این پروژه امیدوارند بتوانند در فاز دوم طراحی هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین وزن این پرنده را کاهش و سرعت آن را افزایش دهند.


منبع : شنیده ها