اجرای طرح کاداستـر در ۳ هزار و ۷۵۰ هکتار زمین کشاورزی پیرانشهر

به گزارش کوردپیام،اسمعیل کریم زاده روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی طرح کاداستر اراضی کشاورزی آذربایجان غربی افزود: فاز دوم این طرح در سطح ۴۰ هزار هکتار از اراضی پیرانشهر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال اجراست.وی با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی شهرستان های پیرانشهر، ماکو، شوط و پلدشت جهت اجرای طرح کاداستر […]

به گزارش کوردپیام،اسمعیل کریم زاده روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی طرح کاداستر اراضی کشاورزی آذربایجان غربی افزود: فاز دوم این طرح در سطح ۴۰ هزار هکتار از اراضی پیرانشهر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی شهرستان های پیرانشهر، ماکو، شوط و پلدشت جهت اجرای طرح کاداستر مستعد شناسایی شده است، ادامه داد: در صورت تخصیص منابع اعتباری مورد نیاز ۷۴ هزار هکتار ازاراضی کشاورزی استان تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: یکی از راهکارهای ۲۷ گانه ستاد احیای دریاچه ارومیه، تهیه نقشه کاداستر اراضی کشاورزی است که با اجرای کامل این طرح در استان می توانیم اطلاعات دقیقی از وضعیت اراضی کشاورزی استان به دست بیاوریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: طرح کاداستر زمینه مناسبی را برای اجرای برنامه های اصلاح الگوی کشت، تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری و آمایش سرزمینی فراهم می کند.
 آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که ۹۰ درصد منابع آبی استان در این اراضی مصرف می شود.
نقشه کاداستر ۱۲۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۱۱۸ میلیارد ریال هزینه تهیه شده است.
سامانه مدیریت جامع طرح کاداستر اراضی حوضه آبریز دریاچه ارومیه در ۹ شهرستان این استان فعالیت می کند./ایرنا