استاندار آذربایجان‌غربی در جمع مردم پیرانشهر:

دولت سیزدهم نگاه متوازن و عدالت محور به مناطق مختلف کشور دارد

استاندار آذربایجان غربی در جمع مردم پیرانشهر با تأکید بر حضور میدانی مسئولان در میان مردم گفت: دولت سیزدهم همواره نگاه متوازن و عدالت محور به مناطق مختلف کشور بویژه مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین دارد.

محمد صادق معتمدیان، استاندار آذربایجان‌غربی، امروز پنجشنبه ۱۶ شهریورماه در سفر یک روزه خود به شهرستان پیرانشهر و با حضور در جمع مردم این شهر ضمن قدردانی از میزبانی آنها طی سخنانی با اشاره به اینکه توازن و توسعه پایدار به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته شعار دولت سیزدهم است، اظهار داشت: در این خصوص برنامه ریزی های بسیار خوبی صورت گرفته و اقدامات ارزنده ای انجام شده که حضور مسئولان در جمع مردم شهرستان های مختلف در راستای همین رویکردها است.
محمدصادق معتمدیان در مسجد انصار در جمع مردم منطقه کهنه خانه پیرانشهر با اشاره به بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات شهرستان پیرانشهر بیان کرد: مسئولان استان و این شهرستان با تمام توان پیگیر مطالبات مردم این منطقه هستند.
وی با قدردانی از میزبانی مردم پیرانشهر از زائران اربعین حسینی اضافه کرد: مردم اهل سنت پیرانشهر با برپایی موکب و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی، پیام وحدت و همبستگی به جهان مخابره کردند که کاری بسیار ارزنده بود.
مقام عالی استان در ادامه، تأکید کرد: در سفرهای پیشین، برنامه های خوبی برای شهرستان پیرانشهر تصویب شده بود که اکنون نتایج مثبت آن قابل مشاهده است.
معتمدیان افزود: یکی از مهمترین اولویت های پیرانشهر، توسعه اماکن آموزشی و گردشگری بوده و با اجرای طرح های مصوب سفر رئیس جمهور، بسیاری از شاخص های توسعه در این منطقه ارتقاء یافته است.
وی ادامه داد: مردم پیرانشهر در پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشته و در دوران جنگ تحمیلی نیز سلاح به دست گرفته و علیه دشمن بعثی وارد نبرد شده و از خودگذشتگی و ایثار کردند.
استاندار یادآور شد: در سال‌های گذشته به دلیل عدم برنامه ریزی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه این شهر رشد پیدا کرده و زیرساخت های لازم برای این مناطق هنوز مهیا نشده است.
معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تمام مشکلات را نمی توان در زمان کوتاه رفع کرد اما باید اولویت بندی شود که این امر نیز صورت گرفته است.
وی همچنین با اشاره به اینکه مدرسه شین آباد باید دوباره ساخته شده و مجتمع سلامت شبانه روزی در این محله احداث شود، اضافه کرد: خانه هلال احمر و مرکز آتش نشانی باید در محلات حاشیه ای پیرانشهر احداث و بحث اینترنت و مخابرات نیز در این مناطق تقویت شود.
استاندار در پایان سخنان خود عنوان کرد: برخی افراد وابسته به استکبار در اوایل انقلاب با اقدامات خود باعث تاخیر در شروع برنامه رشد و توسعه این منطقه شدند ولی با همه توان ایستاده ایم تا زمینه ارتقای شاخص های این منطقه را فراهم کنیم. تشکر از حضور همیشه در صحنه مردم پیرانشهر یکی از خصوصیات مردم کرد خونگرمی و میهمان نوازی بوده و هست واین استقبال ویژه از زائرین اربعین حسینی تایید این ادعاست…پیام اربعین یک پیام وحدت بخش بو که مردم پیرانشهر با همراهی در این حرکت ثابت کردند که ارادت خاصی به اهل بیت و بویژه امام حسین داشته و دارند و این جای تقدیر و تشکر هست.
سفر امروز بعنوان یکی از سیاست های دولت سیزدهم توجه به مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین هست.
در سفر اول مصوبات خوبی در راستای توسعه پیرانشهر داشتیم و امروز برای پیگیری مصوبات سفر قبلی اینجا جمع شده ایم …با افتخار اعلامی میکنین در بحث گاز رسانی در شهر و روستا با برنتنه ریزیهای که انجام شده است همه پناطق از نعمت گاز رسانی برخوردار خواهند شد…در حوزه آبرسانی برنامه ریزی شده است که مشکلات حل شوند.
توسعه راههای روستای مراکز بهداشت و درمان و مخابرات و توسعه فضاهای دیجیتال و توسعه فضاهای آموزشی و توسعه فضای پارکینگ در اولویت پیرانشهر هست.
طی یکسال آتی اتفاقات خوبی در مناطق حاشیه نشین پیرانشهر رقم خواهد خورد.
مردم پیرانشهر در طی سال‌های دفاع مقدس در برابر دشمن بعثی اسلحه بدست گرفتند و جانانه در مقابل دشمن ایستادند که نشان از وابستگی مردم و ملت به ارزشهای نظام دارد.
دولت سیزدهم با حضور میدانی خود در لایه ای مخلف مردم عزم جری برای رفع مشکلات آنها دارد.
جاده پیرانشهر به نقده و سردشت در دست اقدام هست و در این راستا کارهای بسیار با ارزشی انجام شده است.
توسعه منطقه مرزی و روابط با اقلیم کردستان و بازگشایی مرز کلیه سردشت و قاسمه رش و خود تمرچین بر اساس توافقاتی که با مسئولین اقلیم صورت گرفته است خمه در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم بوده و هست.
وظیفه حاکمیت رسیدگی به وضعیت عمرانی مردم در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین و روستاها هست.
شعار عملی دولت سیزدهم توسعه و توازن در ارائه خدمات به همه مردم منطقه هست.
توجه به آبرسانی با شرکت آب وفاضلاب استان تامین آب بهداشتی و آب شربربرای مردم هست که جای تاسف هست در برخی از نقاط با بدترین آب مصرف نی کنند.
با بی برنامگی بیش از ۱۰۰ هکتار ساخت و ساز انجام شده است که تبعات آن امروز دامنگیر مناطق حاشیه شهر پیرانشهر شده است که اگر در زمان خود اجازه این ساخت و ساز دااه نمیرشد بدون شک امروز شاهد این مشکلات نبودیم اما با همه این مشکلات در چند سال اخیر عزم جدی برای رفع این مشکلات در بین مسئولین وجود دارد که الحاق ۸۵ هکتار از این طمینها به محدوده شهر از نتایج این تلاش‌ها ست..انشالله درطرح جامع جدیدی شهر باید فضاهای لازم از جمله فرهنگی، ورزشی ، آموزشی و غیره گنجانده شود..
مردم باید بدون دغدغه از امکانات استفاده کنند.
در سال جاری باید بسرعت در یو برتتنه زمانبندی مشخص مشکلات انشعابات آب گاز و برق حل و رفع شود و در این بازه زمانی باید مسئولان رفع کنند و مشکلات باید اولدیت بندی شود…
برای این مشکلات با تخصیص اعتبارات لازم را برای دسترسی مردم به امکانات فراهم می نماییم.
در شین آباد در محل فعلی مدرسه یک مدرسه۱۲ کلاسه را آغاز خواهیم کرد.
مرکز جامعه سلامت ویژه بعنوان سومین شهرستان بصورت شبانه روزی در دستور کار خواهد بود و بسرعت انجام خواهد شد…
در بحث زیرساخت های ورزشی ساخت سالن ورزشی تامین اعتبار شده است و در بسرعت وقت ساخت این پروژه ورزشی آغاز خواهد شد.
شهرداری باید نسبت به احداث پارک بزرگ در حدود ۲ الی ۳ هکتار در شهر اقدام کند.
مجمتع خانه هلال توسط هلال احمر پیش بیتی شده است تا درست شود.
آتش نشانی برای منطقه کهنه خانه بهمراه احداث ساختمان آتش نشانی در دستور کار هست.
موضوع اینترنت پرسرعت باید در تمامی مناطق حاشیه شهر پیرانشهر راه اندازی شود.تا مردم از آن استفاده کنند.
دستورات لازم برای رفع مشکلات داده خواهد شد و مجددا از مردم‌منطقه که همیشه همراه و پشتیبان دولت بوده اند باید تشکر کنیم و لفظ حاشیه را باید حذف کنیم و با ارائه خدمات بهتر به آنها عملا این موضوع را به نتیحه برسانیم.

خبرنگار: عثمان حسن زاده