دمکرات ها بار دیگر پست ریاست جمهوری را ازآن خود کردند

باراک اوباما نامزد دمکرات ها در پرهزینه ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا با کسب ۲۹۰ الکترال کالج برای دومین …       به گزارش کرد پیام به نقل از عرش نیوز ؛ باراک اوباما نامزد دمکرات ها در پرهزینه ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا با کسب ۲۹۰ الکترال کالج برای دومین دوره […]

باراک اوباما نامزد دمکرات ها در پرهزینه ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا با کسب ۲۹۰ الکترال کالج برای دومین …

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از عرش نیوز ؛ باراک اوباما نامزد دمکرات ها در پرهزینه ترین انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا با کسب ۲۹۰ الکترال کالج برای دومین دوره متوالی بر صندلی ریاست جمهوری این کشور در کاخ سفید تکیه زد.

میت رامنی رقیب سرسخت اوباما با کسب ۲۰۱ الکترال کالج در این دوره از انتخابات ناکام ماند.

بر اساس قانون انتخابات آمریکا هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری در این کشور برای ورود به کاخ سفید به ۲۷۰ الکترال کالج نیاز دارند.

از سال ۱۹۶۰میلادی تاکنون تنها بیل کلینتون توانسته است به عنوان نامزد دمکرات ها برای دو دور متوالی رییس جمهور آمریکا شود.

در این دوره از انتخابات بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار هزینه تبلیغات نامزدها شده است که یک رکورد جدید در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود.

در انتخابات ریاست جمهوری این دوره دستگاههای شمارش آرا در برخی از ایالت ها دچار اشکال شدند و به همین دلیل شائبه تقلب در انتخابات قوت گرفت.

هم اکنون طرفداران اوباما در برخی از ایالت ها از جمله نیویورک به شادی می پردازند.

باراک اوباما با وجود ناکامی های اقتصادی چهار سال گذشته و بیکاری گسترده در این کشور توانست در بیشتر ایالت های کلیدی برنده و بیشتر رای الکترال را به خود اختصاص دهد

همچنین اوباما موفق شد با وجود آنکه رامنی پانصد میلیون دلار بیش از وی برای این انتخابات هزینه کرد، رقیب جمهوریخواه خود را شکست دهد.

هزینه تبلیغاتی باراک اوباما در این انتخابات بیش از یک میلیارد دلار برآورد می شود.

بخش عظیمی از این مبالغ در ایالت های سرنوشت سازی به مانند اوهایو و آیوا هزینه شد؛ ایالت هایی که برای ماه ها شاهد رقابیت سخت میان دو نامزد بود.

بویژه در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی رامنی و اوباما تمرکز خود را بر ایالت های سرنوشت ساز متمرکز کرده و ساعت ها برای سفر به ایالت هایی مانند آیووا، پنسیلوانیا، اوهایو و ویرجینیا و سخنرانی در آن وقت گذاشتند.

اوباما با برنده شدن در این ایالت ها از جمله اوهایو و نیوهمپشایر توانست پیروزی را به دست بیاورد.

وی در نخستین واکنش خود پیام تشکری خطاب به طرفدارانش و مردم آمریکا در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است.