دختری که ۶۴ روز خوابید+عکس

آخرین باری که این دختر خوابید بسیاری از اتفاقات مهم مانند تولد و تحویل سال نو را از دست داد.             به گزارش کرد پیام به نقل از مهر ؛  یک دختر نوجوان آمریکایی از نوعی اختلال نادر خواب موسوم به سندروم"زیبای خفته" رنج می برد که در طولانی ترین دوره […]

آخرین باری که این دختر خوابید بسیاری از اتفاقات مهم مانند تولد و تحویل سال نو را از دست داد.

 

 

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از مهر ؛  یک دختر نوجوان آمریکایی از نوعی اختلال نادر خواب موسوم به سندروم"زیبای خفته" رنج می برد که در طولانی ترین دوره ۶۴ روز مداوم خوابیده است.

 
نیکول دلین ۱۷ ساله اهل پنسیلوانیاست و می گوید طی مدتی که به دلیل این بیماری در خواب بوده جشن شگرگذاری، کریسمس، تولد اطرافیان و حتی نخستین سفر افراد خانواده اش به شهرک دیزنی را از دست داده است.
 
ویکی، مادر نیکول، می گوید دخترش ۱۸ تا ۱۹ ساعت در روز می خوابد و وقتی او را برای خوردن غذا بیدار می کنند نیکول در حالت راه رفتن در خواب است و اصلا چیزی به خاطر نمی آورد.

 

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/30/121204_310.jpg

پزشکان می گویند او به اختلال نادر خواب موسوم به کلین – لوین مبتلا است.
 
علاوه بر خواب زیاد افراد مبتلا به این سندروم در هنگام بیداری نشانه دیگری از جمله سردرگمی، توهم، رفتار کودکانه، خوردن زیاد نیز از خود بروز می دهند.
 
افراد مبتلا به این اختلال دچار بی‌خوابی‌هایی می‌شوند که فقط بعد از دور‌ه‌های طولانی خوابیدن این حالت بهبود پیدا می‌کند. این بیماری بیش‌تر در مردان شایع است و معمولا در سنین بزرگسالی ناپدید می‌شود.
 
هنوز دلیل این بیماری کشف نشده است اما دانشمندان تصور می‌کنند عملکرد نادرست قسمتی از مغز می‌تواند به عنوان دلیل اصلی این خوابیدن‌های غیرعادی باشد.
 
این سندروم هیچ روش درمانی تایید شده ای ندارد و فقط در بعضی از موارد به بیمار داروهای محرک می‌دهند تا بتواند دوره‌های خواب خود را تنظیم کند.