دادستان پیرانشهر در مراسم تودیع و معارفه خود اقدام به استعفا کرد +متن نامه

به گزارش کوردپیام، یعقویب عزیزی، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب پیرانشهر در مراسمی که صبح روز یکشنبه( ۱۲ شهریورماه) با حضور جمعی از مسئولان دستگاه قضا استان آذربایجان غربی و شهرستان پیرانشهر و نمانیده مردم پیرانشهر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، در یک اقدامی عجیب و غیر منتظره ادامه […]

به گزارش کوردپیام، یعقویب عزیزی، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب پیرانشهر در مراسمی که صبح روز یکشنبه( ۱۲ شهریورماه) با حضور جمعی از مسئولان دستگاه قضا استان آذربایجان غربی و شهرستان پیرانشهر و نمانیده مردم پیرانشهر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، در یک اقدامی عجیب و غیر منتظره ادامه همکاری خود را با دستگاه قضایی بطور کلی قطع کرد.
عزیزی، که در مراسم ذکر شده توسط مسئولان اجرایی برنامه جهت ایراد سخنرانی و ارائه گزارش عملکرد ۴ ساله خود در سمت دادستانی پیرانشهر به روی صحنه فرا خوانده شد از حضور در روی صحنه امتناع کرد و اعلام کرد که لزومی نمی بیند تا ارائه گزارش کند.
وی در خاتمه این مراسم و قبل ارائه و قرائت حکم رسمی دادستان جدید، در اقدامی غیر منتظره نسبت به ارائه برگه هایی که حاوی متن استعفای خویش بود به رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی و جمعی دیگر از مسئولان حاضر بود، قطع هر گونه همکاری در هر پست و سمتی را در دستگاه قوه قضائیه اعلام داشت.
در متن این استفا که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری کردپرس قرار گرفته است آمده است: ریاست محترم دادگستری کل استان آذربایجان غربی:
احتراماً اینجانب یعقوب عزیزی، که در حال حاضر در سمت دادستانی عموی و انقلاب پیرانشهر در حال انجام وظیفه می باشم بنا به دلایل شخصی عدم تمایل خود را از ادامه همکاری با قوه قضائیه اعلام می دارم و استعفای خود را محضر عالی تقدیم می دارم. ضمن تقدیر از حسن توجه عالی و به امید اینکه آروزی دیرینه دستگاه قضایی که همانا استقلال این قوه می باشد درسال های نه چندان دور به واقعیت بپیوندد.
این استعفا در حالی ارائه شد که رئیس دادگستری کل استان آذربایجان غربی در سخنرانی خود در مراسم مذکور اعلام داشتند که دادستان و رئیس دادگستری پیرانشهر در دادگستری کل آذربایجان غربی ادامه خدمت خواهند داد.