حیوانات خانگی اسباب بازی ما نیستند !

به گزارش کوردپیام: در موارد بسیاری دیده شده که بسیاری از مردم تصمیم به نگهداری حیوانی در منزل می گیرند و بعد از مدتی از آنها خسته شده و تصمیم به رهاسازی یا واگذاری آنها می گیرند . اما بهترست در نظر داشته باشیم که : نگهداری حیوانات مانند به فرزندی گرفتن یک کودک است […]

به گزارش کوردپیام:

در موارد بسیاری دیده شده که بسیاری از مردم تصمیم به نگهداری حیوانی در منزل می گیرند و بعد از مدتی از آنها خسته شده و تصمیم به رهاسازی یا واگذاری آنها می گیرند . اما بهترست در نظر داشته باشیم که :

نگهداری حیوانات مانند به فرزندی گرفتن یک کودک است که علاوه بر تغذیه ، تر و خشک کردن و نظافت ، نیازمند صرف وقت نیز می باشد و اگر تا آخر عمرش می توانید از آن نگهداری کنید، سرپرستی اش را قبول کنید.

حیواناتی مانند سگ و گربه در طبیعت و خیابانها نیز قادر به زندگی هستند و وقتی آنها را خانگی می کنید، توانایی زندگی در بیرون را نداشته و در رقابت با همنوعان و سایر حیوانات عقب می مانند و احتمال تلف شدنشان زیاد است.

سنجاب، مار ، ایگوانا، لاک پشت ، شاهین، جغد، عقاب، شیر و … حیوان خانگی نیستند و جاه طلبی خود را باید کنار بگذاریم. اینها متعلق به حیات وحش بوده و نگهداریشان جرم محسوب می شود.

✅ پس : لطفا پیش از نگهداری حیوانات به این موارد فکر کنید..