حقابه سد سردشت رهاسازی شد

به گزارش کوردپیام: نژاد جهانی روز چهارشنبه (۱۴تیرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس، ضمن اعلام این موضوع  افزود: یک روز پس از آبگیری سد سردشت مسئولان اقلیم کردستان طی تماس تلفنی با توجه به کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی در شهر قلعه دیزه اقلیم کردستان خواستار رهاسازی مجدد آب سد سردشت شدند. فرماندار سردشت […]

به گزارش کوردپیام: نژاد جهانی روز چهارشنبه (۱۴تیرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس، ضمن اعلام این موضوع  افزود: یک روز پس از آبگیری سد سردشت مسئولان اقلیم کردستان طی تماس تلفنی با توجه به کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی در شهر قلعه دیزه اقلیم کردستان خواستار رهاسازی مجدد آب سد سردشت شدند.
فرماندار سردشت اظهار داشت: دغدغه مسئولان و مردم اقلیم کردستان عراق را بررسی کردیم و مراتب را به مسئولان استانی و کشوری منتقل کردیم که نتیجه آن رهاسازی آب سد سردشت طی روز گذشته بود.
فرماندار سردشت هم چنین اذعان کرد: در این چند روز و در تماس با مسئولان اقلیم و فرماندار قلعه دیزه اعلام شد مشکل کمبود آب وجود ندارد و  با ایجاد آب بند در مسیر رودخانه آب مورد نیاز را تامین کرده‌اند.
جهانی افزود: جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه خود به ویژه کشور عراق و اقلیم کردستان عراق تعامل سازنده و ارتباط نزدیکی دارد و همواره برای حل مشکلات آنها تلاش کرده است.
وی در خصوص شایعه منتشر شده در خصوص سیاسی بودن انسداد رودخانه زاب نیز گفت: آبگیری سد سردشت یک مسئله فنی است و به منظور تست سد و تجهیزات آن بوده  و هیچگونه مسئله سیاسی پشت آن نبوده است، موضوعی که مسئولان اقلیم نیز به آن تاکید کرده اند.
فرماندار سردشت تاکید کرد: قبل از رهاسازی آب سد در رودخانه زاب به مردم و ساکنان منطقه اطلاع دادیم و خوشبختانه پس از رها سازی اتفاق خاصی نیفتاد.