جوابیه شهرداری پیرانشهر

بسمه تعالی مردم شریف پیرانشهر با توجه به شایعات مطرح شده در فضای مجازی از جانب اشخاصی که با استفاده از فضای انتخاباتی ایجاد شده و البته حال و هوای تبلیغاتی دارد که البته بدون ارائه کوچکترین سند و مدرک اقدام به شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی می نمایند لازم می دانم در راستای […]

بسمه تعالی

مردم شریف پیرانشهر با توجه به شایعات مطرح شده در فضای مجازی از جانب اشخاصی که با استفاده از فضای انتخاباتی ایجاد شده و البته حال و هوای تبلیغاتی دارد که البته بدون ارائه کوچکترین سند و مدرک اقدام به شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی می نمایند لازم می دانم در راستای پاسخگویی به اینگونه شایعه پراکنی ها و شفاف سازی و تنویر افکار عمومی مطالبی را به عرض مردم شریف پیرانشهر برسانم:

همه میدانیم که شهر پیرانشهر دارای مشکلات فراوانی است و کاستی های بسیاری دارد، ما نیز این را قبول داریم ولی این مشکلات طی چند سال اخیر بوجود نیامده و در این چهار سال ما در مسیر حل مشکلات و تغیر چهره شهری گامهای اساسی نیز برداشته ایم. یکی از اصلی ترین علل کاستی های موجود این است که طبق مرکز رسمی آمار کشور، شهر پیرانشهر دارای بالاترین نرخ رشد جمعیت و به طبع آن گسترش شهر می باشد و گسترش خدمات شهری و ارائه امکانات هماهنگ با رشد فیزیکی و جمعیتی شهر نیازمند اعتبارات ویژه و پیدا کردن منابع عظیم درآمدی است البته هزینه های جاری شهرداری نیز افزایش داشته و شهرداری علاوه بر کارهای عمرانی بایستی هزینه پرسنل زحمتکش شهرداری و نگهداری از فضای سبز و جمع آوری روزانه زباله های شهری و پاکیزگی شهر را نیز تامین نماید.

با تمام این دشواریها در راستای افزایش سهم عمرانی از بودجه شهرداری بزرگترین قدم را برداشتیم و طی چهار سال گذشته بودجه چهار میلیاردی سال ۹۲ را به بیست و سه میلیارد در سال ۹۵ افزایش دادیم. البته فعالیتهای عمرانی نیز طی سالهای گذشته چندین برابر شده و میزان پخش آسفالت معابر شهری در سال ۹۱ را از هفتاد هزار متر مربع به دویست و هفتاد و شش هزار متر مربع رساندیم که همین افزایش چهار برابری پخش آسفالت را نیز طی سالهای اخیر حفظ نموده و برای سال ۹۵ نیز دویست و پنجاه و چهار هزار متر مربع آسفالت شهری را پخش نمودیم و در این زمینه نیز موفقیتهای چشمگیری داشتیم و تمام این آسفالتهای پخش شده تحت آزمایشگاه مکانیک خاک استان تایئد شده است. پروژه های بزرگ عمرانی و خدماتی متعددی در این چند سال اجرا نموده ایم که موجب انتخاب شهرداری پیرانشهر بعنوان شهرداری نمونه استان در زمینه فعالیتهای عمرانی و خدماتی گردید که به صورت خلاصه به آنها اشاره می نمایم:

آسفالت گسترده معابر شهری – افتتاح شهرداری الکترونیک پیرانشهر بعنوان اولین شهرداری در استان آذرایجان غربی که موجب تقدیر معاون استاندار و مدیرکل محترم دفتر امور شهری گردید – احداث پارک بزرگ جنگلی- احداث فرهنگسرای بزرگ شهری- احداث تقاطع همسطح دانش- جدول گذاری و پلاک بتنی معابر شهری- احداث چندین پارک محلی- توسعه زمینهای بازی کودکان و احداث فضاهای ورزش همگانی- مشارک و جذب سرمایه گذار در زمینه های متعدد همچون احداث نمایشگاه متمرکز خودرو، احداث رستوران پارک جنگلی و غیره.

در زمینه مصرف بودجه تحقق یافته که با راهکارهای متعدد مدیریتی محقق نموده ایم به اطلاع مردم عزیز پیرانشهر میرسانم که کلیه پرداختها در شهرداری از طریق چک انجام میگیرد و امکان ردگیری پرداختها برای همیشه محفوظ می ماند و تمام اسناد مالی و معاملاتی مطابق قانون معاملات شهرداری روال قانونی خود را طی نموده اند و هر کسی که کوچکترین مدرک معتبر و محکمه پسندی در خصوص تخلف و عدول ما از بودجه مصوب شهر را دارد آمادگی پاسخگویی در محضر مردم شریف پیرانشهر و مراجع قضایی هستیم. در زمینه مناقصه و مزایده های شهرداری نیز تمام این مناقصه و مزایده ها ابتدا در بودجه شهرداری مطرح و سپس به تصویب اعضای محترم شورای شهر و تائید فرمانداری محترم میرسند. این معاملات سپس از راههای متعدد همچون: سایت شهرداری، نصب اطلاعیه در فرمانداری و شهرداری و سایر ادارات و درج در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار استانی و کشوری مطابق قانون معاملات شهرداری به صورت کاملا شفاف اطلاع رسانی می شوند. و در این زمینه هیچگونه شکایتی از طرف اشخاص و شرکتهای حقیقی یا حقوقی ثبت نشده است.

شایان ذکر است که در سنوات گذشته بالاترین بازرسی توسط مراجعی ذیصلاح در شهرداری پیرانشهر انجام گرفته که در این بازرسی ها نیز کوچکتری تخلفی گزارش نشده و بارها مشخص شده شهرداری در تمام زمینه های مطرح شده شفاف و قانونی عمل کرده است.

 

در زمینه اتهامات مطرح شده درخصوص عدم مصرف بودجه و برگشت خوردن آن به اطلاع می رسانیم که این بودجه تحت عنوان اعتبارات ذیحسابی سالانه به شهرداری ها اختصاص می یابد که با بررسی های کارشناسی در بهترین پروژه های عمرانی شهری مصرف شده و اسناد دیوان محاسبات نشان از رضایت این نهاد محترم نظارتی در مصرف بهینه این قبیل اعتبارات دارد. و بنده در راستای شفاف سازی اعلام می نمائیم که هرکسی اگر سندی در خصوص برگشت حتی یک ریال از این اعتبارات دارد و یا احساس میکند که در جای دیگری هزینه شده است ارائه دهد وما نیز پاسخگو باشیم وگرنه ادعاهای بدون مدرک و سند مردود می باشند.

بارها در اخبار و شبکه های اجتماعی شنیده ایم که در فلان شهرداری شهردار یا چند مسئول شهرداری به دلیل تخلفات صورت گرفته بازداشت شده و به مراجع قضایی معرفی شده اند. این درحالیست که در دوران تصدی من هیچ حکمی برعلیه شهردار یا کارکنان شهرداری مبنی بر کوچکترین تخلفی صادر نشده است.

یکی از منابع اعتباری شهرداری ها با توجه به کمبود نقدینگی، فروش املاک شهرداری می باشد که با مصوبه شورا و تائید فرمانداری و در چهارچوب بودجه مصوب شورای شهر و صرفا جهت انجام پروژه های متعدد عمرانی و آن هم از طریق مزایده واگذار شده و سقف این واگذاری ها همیشه کمتر از میزان پیش بینی شده در بودجه مصوب بوده است.

طی سالهای اخیر در زمینه پرونده های حقوقی و املاک و دفاع از بیت المال کارهای بزرگی انجام دادیم و مانع زمین خواری و تضییع حقوق شهرداری شدیم و توانستیم در پرونده های مختلف موفق شویم که ارزش این املاک و دارییها برای شهرداری حدود یکصد میلیارد تومان می باشد. که اگر شهرداری این دفاعیه ها را انجام نمیداد محکوم شده بودیم و این موفقیت بزرگ را با کمک دادگستری محترم استان و شهرستان پیرانشهر بدست آورده ایم که در همین راستا نیز تقدیر استاندار محترم را نیز در پی داشت. در ارتباط با تخریب پارک فرهنگ نیز لازم بذکر است که حکم صادر شده در دوره تصدی اینجانب نبوده ولی با پیگیری های مجدانه اینجانب خوشبختانه در حال حاضر رد حکم صادر شده توسط دادگستری استان و مراجع ضیصلاح صادر شده و در حال طی سایر مراحل قضایی می باشد.

شایان ذکر است که هر شهرداری که نسبت سهم عمرانی خود به توان اجرائیش را بیشتر نماید به همان میزان بدهکار نیز می باشد و این بدهی ها یکی از شاخص های انجام کارهای عمرانی شهرداری ها و امری عادی و پذیرفته شده در سیستم شهرداری های سراسر کشور است و از آنجایی که نسبت بدهی شهرداری پیرانشهر با توجه به سهم عظیم کارهای عمرانی انجام گرفته، به شهرهای همجوار بسیار کمتر می باشد این امر نشان از مدیریت هزینه و مصارف با درآمد شهرداری دارد. لازم بذکر است که بدهی های کنونی شهرداری به نسبت زمانی که من تصدی شهرداری را چهار سال پیش به عهده گرفتم افزایش نداشته و ثابت مانده است.

لذا از مردم عزیز درخواست داریم تا ادعاهای واهی و بدون مدرک مطرح شده در فضای مجازی توسط اشخاص را باور ننمایند و در صورت وجود هر گونه پرسش و یا اتهامی در این زمینه که همراه سند و مدرک معتبر باشد علاوه بر پاسخگویی به اذهان عمومی اینجانب به همراه مجموعه تحت امر خود آمادگی پاسخگویی در مبادی حقوقی و قضایی را نیز داریم. در انجام  وظایف خطیر شهرداری مشکلات فراوانی وجود داشته که همواره سعی داشته‌ایم با تلاش مجدانه بر آنها فایق بیاییم و البته کاستی‌هایی ناخواسته و پیش‌بینی‌نشده وجود داشته که امیدواریم شهروندان محترم آنها را بر ما ببخشایند. لذا شهرداری پیرانشهر تقاضا دارد مردم عزیز پیرانشهر به این گونه اخبار کذب و نا امید کننده توجه ننمایند و همه همشهریان عزیز را به شرکت پر شور در انتخابات پیش رو دعوت می نماییم.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهردار پیرانشهر