جهان غرب در تلاش برای هدایت جوامع اسلامی به سمت رزائل اخلاقی هستند

به گزارش کوردپیام ، ماموستا محمدصالح هاشم‌آبادی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به آغاز دهه کرامت اظهار داشت: تمامی دانشمندان و حکیمان تلاش کرده‌اند که انسان را به سمت و سوی کرامت اصلی خود سوق دهند و همه رسالت انبیای الهی برای […]

به گزارش کوردپیام ، ماموستا محمدصالح هاشم‌آبادی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به آغاز دهه کرامت اظهار داشت: تمامی دانشمندان و حکیمان تلاش کرده‌اند که انسان را به سمت و سوی کرامت اصلی خود سوق دهند و همه رسالت انبیای الهی برای راهنمایی بشریت به کرامت واقعی بوده که خداوند برای انسان قرار داده است.

 

وی تصریح کرد: خداوند فرمود ما کرامت و ارزش واقعی را به بنی آدم عطا کرده و آن را از طیبات رزق و روزی داده‌ایم و از سوی دیگر انسان را از تمامی مخلوقات، کرامت بیشتر عطا کرده‌ و بنابراین همواره سمت و سوی کرامت در تمامی ادیان، پیامبران الهی و جوامع بشری مدنظر بوده است.

 

امام جمعه موقت پیرانشهر گفت: این در حالی است که جامع‌ترین دین، اسلام و کاملترین پیامبران، نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه و اولیای مسلمانان هستند که جامعه را هدایت کرده و آن را به سمت و سوی ارزش واقعی انسانیت برده‌اند.

 

وی با ابراز تاسف از اینکه امروزه جهان کفر و غرب و دانشمندان غیراسلامی و حتی مسیحیت و یهودیت که به نوعی تحریف شده‌اند، در مقابل اسلام قرار گرفته‌اند افزود: امروز شاهد هستیم که تمام تلاش آنها این است که جامعه را به سمت و سوی رزائل اخلاقی سوق دهند.

 

هاشم‌آبادی بیان کرد: این در حالی است که نه خود به مسئله کرامت، ارزش قائل هستند و نه خود کرامت انسانی دارند یعنی متاسفانه امروز حتی همجنس‌گرایی بین زنان برای آنها یک افتخار محسوب شده این در حالی است که جامعه‌ای که این مسئله را برای خود افتخار می‌داند چگونه می‌تواند انسانیت را نجات دهند.

 

وی اظهار داشت: امروز کسانی که ادعای تمدن برتر را دارند حتی کارهایی انجام می‌دهند که حیوانات و بهایم نیز راضی به انجام آن نبوده و در این رابطه خداوند می‌فرماید من ظلم را بر خودم حرام می‌دانم، پس جامعه‌ای که امروز در مقابل اسلام قرار گرفته و دست به ظلم می‌زند، قانونی برای خود نوشته که براساس آن ستم را برای خود جائز می‌داند.

 

امام جمعه موقت پیرانشهر با ابراز تاسف از اینکه امروز در فلسطین این همه جنایت بر علیه بشریت و کودکان و زنان انجام می‌دهند اما اجازه انعکاس آن داده نمی‌شود بیان کرد: متاسفانه اگر هم عده کمی دلرحمی داشته که بخواهند آن را محکوم کنند، با وتوی آمریکا مواجه می‌شوند.

 

وی افزود: امروز ظلم‌های بسیاری در جامعه اسلامی وجود دارد که از جانب استکبار و کسانی که ادعای تمدن برتر را دارند، به وقوع می‌پیوندد برای مثال امروز حکومت آل سعود، مسلمانان یمنی را قتل عام کرده و چون این حکومت تحت تاثیر فرامین و دستورات آمریکا و استکبار است هر روز کودکان و زنان یمنی را شهید می‌کنند در حالی که اسلام خواهان آموزهای دینی و کرامت انسانی است.

 

هاشم‌آبادی تصریح کرد: وقتی جامعه بداند که هر کار نیک و بدی انجام بدهد به خود برمی‌گردد، این جامعه، جامعه‌ای دارای کرامت اصیل و جامعه‌ای که خدا می‌خواهد بر بشریت حکومت کند می‌رسد و امید است جامعه به سمت کرامت اصلی بازگشته یعنی جامعه‌ای که براساس فرامین دینی، دنیا را تحت سیطره و حکومت انسانی قرار می‌دهد.