جشنواره غذاهای محلی سنتی در پیرانشهر برگزار شد+تصاویر

فاطمه سواره مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان پیرانشهر در حاشیه مراسم در گفتگو با کوردپیام  گفت: دیشب ۳شهریور ماه سال جاری به مناسبت هفته دولت جشنواره بزرگ طبخ غذاهای سنتی و محلی در شهرستان پیرانشهر برگزار شد. وی نسبت به هدف از برگزاری این جشنواره ها افزود: متاسفانه امروز با گسترش شبکه های ماهواره […]

فاطمه سواره مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان پیرانشهر در حاشیه مراسم در گفتگو با کوردپیام  گفت: دیشب ۳شهریور ماه سال جاری به مناسبت هفته دولت جشنواره بزرگ طبخ غذاهای سنتی و محلی در شهرستان پیرانشهر برگزار شد.

وی نسبت به هدف از برگزاری این جشنواره ها افزود: متاسفانه امروز با گسترش شبکه های ماهواره و تلویزیونی که بدون پایه و اساس اجتماعی در حال تبلیغ غذاهای فست فود و غذاهای آماده ای هستند باعث شده که این غذاهای سنتی از رده خارج بشوند که امیدواریم با برگزاری این چنین جشنواره های تلنگری بر جامعه وارد شود و آنها را دوباره به حالت قبل برگردانیم.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری پیرانشهر افزود: فلسفه وجودی کمیسیون بانوان  دعوت آنان به اجتماع شاد و شرکت در برنامه های فرهنگی و هنری است.

خانم سواره در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولان ادارات و اعضای کمیسیون امور بانوان که در مراسم شرکت کرده بودند گفت: با همکاری اداره ورزش و جوانان،  هیأت روستایی عشایری این جشنواره در  ۵ نوع غذا و شیرینی از نوع حلوا، کیک و شیرینی، کوفته، دولمه، آش، دوکلیو برگزار شد.