جزئیات انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه

سخنگوی شرکت ملی گاز در تشریح جزئیات انفجار بامداد امروز خط لوله گاز ایران به ترکیه در داخل خاک این کشور گفت: با سابقه‌ای که از طرف ترکیه سراغ داریم تعمیر و ازسرگیری صادرات۳ تا ۷ روز طول می کشد. به گزارش پایگاه تحلیلی خبری کرد پیام ، مجید بوجار‌زاده با اشاره به انفجار خط […]

سخنگوی شرکت ملی گاز در تشریح جزئیات انفجار بامداد امروز خط لوله گاز ایران به ترکیه در داخل خاک این کشور گفت: با سابقه‌ای که از طرف ترکیه سراغ داریم تعمیر و ازسرگیری صادرات۳ تا ۷ روز طول می کشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری کرد پیام ، مجید بوجار‌زاده با اشاره به انفجار خط لوله صادراتی گاز ایران به ترکیه که ساعت یک و ده دقیقه بامداد امروز رخ داد گفت: این خط در ۶۰ کیلومتری مرز بازرگان در خاک ترکیه بار دیگر منفجر شد که صادرات گاز ایران به محض اطلاع شرکت ملی گاز از این حادثه قطع شده است. سخنگوی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: ما در مکاتباتی اعلام آمادگی کردیم که می‌توانیم خط را تعمیر کنیم. وی تصریح کرد: شرکت بوتاش ترکیه هنوز علت انفجار خط را اعلام نکرده است. بوجارزاده تصریح کرد: سابقه‌ایی که طرف ترک از تعمیر این خط داشته است نشان می‌دهد صادرات گاز ایران حداقل ۳ تا ۷ روز به این کشور قطع خواهد بود. به گزارش فارس، بامداد امروز خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در داخل خاک این کشور منفجر شد و شلعه های آتش ناشی از این انفجار تا ارتفاع ۶۰ متری بالا رفت. به دنبال وقوع این انفجار که در بخش شرقی ترکیه رخ داده است صادرات گاز ایران به ترکیه متوقف شده است. پلیس ترکیه احتمال تروریستی بودن این حادثه را رد نکرده است. پیش تر گروهک تروریستی پ ک ک بارها این خط لوله را هدف عملیات خرابکارانه خود قرار داده است.

منبع : شفاف