ثبت نام ۷۶۶ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در استان آذربایجان غربی که سهم پیرانشهر از این تعداد ۲۴ نفر است

به گزارش کوردپیام، ثبت نام ۷۶۶ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در استان آذربایجان غربی که سهم پیرانشهر از این تعداد ۲۴ نفر است. از این تعداد، ۶۸۵ نفر شامل ۸۹ درصد مرد و ۸۱ نفر شامل ۱۱ درصد کل ثبت نامی ها زن هستند. ۶۲۰ نفر کارشناسی ارشد، ۱۰۲ نفر دکترا، ۳۴ نفر کارشناسی و […]

به گزارش کوردپیام، ثبت نام ۷۶۶ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در استان آذربایجان غربی که سهم پیرانشهر از این تعداد ۲۴ نفر است.

از این تعداد، ۶۸۵ نفر شامل ۸۹ درصد مرد و ۸۱ نفر شامل ۱۱ درصد کل ثبت نامی ها زن هستند.

۶۲۰ نفر کارشناسی ارشد، ۱۰۲ نفر دکترا، ۳۴ نفر کارشناسی و ۱۰ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

۲۴۲ نفر در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۸۰ نفر در رده ۴۰ تا ۵۰ سال، ۱۹۹ نفر در رده سنی ۵۰ تا ۶۰ سال و ۴۵ نفر در رده سنی ۶۰ تا ۷۵ سال هستند.

۲۸۴ نفر معادل حدود ۳۷ درصد مربوط به ارومیه، ۸۷ نفر مربوط به حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۷۱ نفر در حوزه انتخابیه میاندوآب، چهاربرج و باروق، ۶۶ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ماکو، شوط‌، پلدشت و چالدران و ۶۰ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب ثبت نام خود را قطعی کرده اند.

همچنین ۵۴ نفر در سلماس، ۵۲ نفر در حوزه نقده – اشنویه، ۳۴ نفر در مهاباد، ۳۲ نفر در بوکان و ۲۴ نفر در حوزه انتخابیه سردشت، #پیرانشهر و میرآباد ثبت نام کرده اند.

در دوره گذشته ۵۳۴ نفر در استان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که امسال ۲۳۲‌نفر معادل ۴۳ درصد افزایش یافته است.

۴۰‌نفر از داوطلبان این دوره، سابقه نمایندگی مجلس دارند.