توهین بی سابقه وزیر میلیاردر کابینه به یک خبرنگار/ آیا آخوندی به انفصال از خدمت محکوم می شود؟+مستندات قانونی

به گزارش کوردپیام به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلسه امروز هیئت دولت با رفتار زننده عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با یکی از خبرنگاران همراه بود. عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه گفته شده ایرباس […]

به گزارش کوردپیام به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلسه امروز هیئت دولت با رفتار زننده عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با یکی از خبرنگاران همراه بود.

عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه گفته شده ایرباس سوم که به ایران آماده است مرجوعی کشور کلمبیا است، ایا این موضوع صحت دارد و شرایط آن اکنون چگونه است گفت: مرجوعی یعنی چی، این حرف های عجیبی است.

در ادامه اما وزیر راه  پس از قطع دوربین نسبت به این سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان واکنش دیگری نشان داد و به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد!

وزیر راه بعد از این سخنان میکروفن خبرنگار را گرفته و قصد پرت کردن آن را داشت و با لحن فریادگونه گفت: شما حرفه ای نیستید و از خبرنگاری سر در نمیارید برید بابا!

چندی پیش هم در جریان بازدید از فرودگاه امام(ره) رفتار زشت آخوندی با یکی از شهروندان که از وی بابت قیمت زیاد پارکینگ این فرودگاه انتقاد کرده بود خبرساز شد و موجی از انتقادات را در پی داشت.

آخوندی همچنین در ماجرای برخورد دو قطار در ایستگاه هفت خان سمنان ‌و در حالی که پیش بینی می شد وی در پی این حادثه اقدام به استعفا نمایند گفت: همه مسافران تحت پوشش بیمه اند و از این نظر جای هیچ نگرانی نیست.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در اواخر سال ۹۲ در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص علت افزایش عوارض آزادراه تهران پردیس گفته بود: آنکه دارد از آزادراه تردد کند و آنکه ندارد، از جاده قدیم رفت و آمد کند.

از قرار معلوم مسئولان دولت یازدهم به خصوص آخوندی به هیچ وجه خود را در جایگاه پاسخگویی به مردم نمی‌بینند و بیشتر با یک نگاه ارباب، رعیتی به مردم دستور می‌دهند که “چه کنند” و “چه نکنند”.

به نظر می رسد که اقدام وزیر راه و شهر سازی مصداق بارز و عملی سانسور رسانه ها (موضوع ماده ۴ قانون مطبوعات) باشد.

بر اساس ماده ۴ قانون مطبوعات ‌ هیچ مقام دولتی و غیر دولتی حق ندارد برای چاپ مطلب یا مقاله‌ای در صدد اعمال فشار بر مطبوعات بر آید و یا به سانسور و کنترل‌نشریات مبادرت کند.

شایان ذکر است که مطابق تبصره ١ ماده ۵ قانون مطبوعات، متخلف از مواد (۴) و (۵) آن قانون به شرط داشتن شاکی به حکم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دو سال و در صورت تکرار به انفصال دائم از‌خدمات دولتی محکوم خواهد شد.