توقف فعالیت کوله‌بری در مرزها / بازگشایی مرز تمرچین پیرانشهر

به گزارش کوردپیام ، رحمانی فضلی امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: مصوبه‌ای در  دولت برده ایم و تصویب کرده‌ایم که کوله بری در مرزها متوقف شود. وی افزود: این امر تبعات اجتماعی و امنیتی در برخی مناطق خواهد داشت اما باید توجه داشت که از انجام کوله بری درآمد زیادی […]

به گزارش کوردپیام ، رحمانی فضلی امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: مصوبه‌ای در  دولت برده ایم و تصویب کرده‌ایم که کوله بری در مرزها متوقف شود.

وی افزود: این امر تبعات اجتماعی و امنیتی در برخی مناطق خواهد داشت اما باید توجه داشت که از انجام کوله بری درآمد زیادی به خود کوله برا‌ن نمی رسد و کرامت انسانی آنها حفظ نمی‌شود.

وزیر کشور ادامه داد: به جای عملیات کوله بری امتیازات و تخقیفات ویژه‌ای به کسانی که کارت پیله وری دارند داده خواهد شد که آنها از مرز استفاده کرده و کالاهای خود را به بازارچه های مرزی بیاورند.

وی تصریح کرد: بر این اساس ۱۵ بازارچه مرزی ایجاد می شود و به روستائیانی که در ۵۰ کیلومتری مرزها قرار دارند کارت پیله وری داده می شود تا از تخفیفات گمرکی بهرمند شوند و به جای آن مرز ها برای ورود کالا به کشور به شکل قبل بسته خواهد شد.

رحمانی فضلی همچنین با بیان این که مرزهای تمرچین و باشماق امروز باز می‌شود، گفت: سه مرز تمرچین، باشماق و پرویز خان در زمان نا آرامی‌های اقلیم عراق بسته شد اما این تصمیم صورت گرفته است که امروز باز شوند.