توسعه و گسترش زیرساخت های بسیج در کشور آغاز شده است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برنامه توسعه زیرساخت بسیج با عنایت ستاد کل نیرو های مسلح و کمک دولت و مجلس در برنامه پنج ساله پنجم به طور جدی مورد استفاده قرار گرفت.           به گزارش کرد پیام به نقل از فارس، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در […]

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برنامه توسعه زیرساخت بسیج با عنایت ستاد کل نیرو های مسلح و کمک دولت و مجلس در برنامه پنج ساله پنجم به طور جدی مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از فارس، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم بهره برداری از ۲۸۰۷ پروژه فرهنگی و ورزشی و عمرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: شجره طیبه صالحین که امام بزرگوار نهال آن را نشاند و خون شهدا، ایثار جانبازان و خانواده های معظم آنها و خون دل ها و فداکاری ملت آن را پاسداری کرد به فضل پروردگار به درخت پرثمر تبدیل شده که از میوه های شیرین آن در زمان است اسلام و آزادی خواهان و حق طلبان عالم بهره مندند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج پرافتخار با هدایت های حکیمانه امام خامنه ای همزمان در همه جبهه های دفاع از انقلاب حضور پررنگ و تعیین کننده ای دارد.

سردار نقدی از برنامه ریزی برای برپایی ۳۲ رزمایش استانی خبر داد و گفت: در حال حاضر برنامه ریزی ها برای اجرای ۳۲ رزمایش استانی در سال ۹۱ صورت گرفته است و تاکنون ۱۴ رزمایش استانی به طور موفقیت آمیز برگزار و اجرای بقیه رزمایش ها تا پایان سال با عنوان رزمایش های به صورت بیت المقدس بیانگر گونه ای از این کارکردهاست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: علاوه بر آموزش های گسترده میلیونی رزمی دفاعی که یک اولویت همیشگی بسیج است امروز جهاد فرهنگی و دفاع از ارزش های مقدس انقلاب و آرمان های اسلامی امام و شهیدان اصلی ترین محور فعالیت های بسیج قرار گرفته است و حضور تعیین کننده بسیج در عرصه تولید و توزیع کتاب نمایش فیلم، شعر، سرود، هنرهای تجسمی انقلاب، مقاومت و دفاع مقدس گواه این جهاد گسترده است.

وی ادامه داد: ستون فقرات تمام این تلاش ها، جبهه های بزرگ در مقابل صف آرایی گسترده در رسانه های دشمن و اقدامات خرابکاران فرهنگی و اخلاقی مستکبرین گشوده که شکست نهایی آنها را نوید می دهد.

سردار نقدی تاکید کرد: برنامه عظیم تربیتی بسیج حلقه های تربیتی، معرفتی و بصیرتی است که استمرار این برنامه عظیم نیاز به زیرساخت های مناسب دارد.

وی ادامه دارد: از مجموع حدود ۳۶ هزار پایگاه بسیج تا پایان سال ۸۷ تنها ۱۰۲۳ پایگاه دارای مکان استقرار بوده و دیگر پایگاه ها در صحن مساجد یا منازل یا اماکن خصوصی مردم تشکیل می شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج خاطرنشان کرد: از مجموعه ۴۳۰۰ حوزه بسیج در سراسر کشور کمتر از ۵ درصد سالن های ورزشی آن هم غالبا غیراستاندارد و به صورت زیرزمین و بخشی از یک انبار همچنین از مجموعه ۴۵۰ ناحیه بسیج کمتر از ۱۰ درصد سالن ورزشی مناسب در شهرستان در اختیار داشتند.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد: از مجموعه ۴۳۰۰ حوزه بسیج محلات تا پایان سال ۸۷ تنها ۲۸۷۶ حوزه دارای مکان بوده اند که در ۳ سال گذشته بعد از تشکیل سازمان بسیج تحول چشمگیری در این زمینه داشته ایم.

سردار نقدی ادامه داد: در سایر زیرساخت های فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاع رسانی و امثال آن وضعیت بسیار ضعیف و غیرقابل قبولی داشتیم که در فرصت های دیگر همچون هفته بسیج به استحضار مردم شریف خواهد رسید و از این رو برنامه توسعه زیرساخت بسیج با عنایت ستاد کل نیرو های مسلح و کمک دولت و مجلس در برنامه پنج ساله پنجم به طور جدی مورد استفاده قرار گرفت و با تصویب مقام معظم رهبری باب جدیدی در توسعه زیرساخت های بسیج مفتوح شد که امروز شاهد بهره برداری بخشی از آن هستیم.