تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری امضاء شد/حق پرداخت بیمه کولبری ۵ درصد است+سند

 نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوردپیام با اشاره به اجرایی شدن بیمه کولبران در مناطق مرزی گفت:  پنجشنبه ۸ تیر با حضور استاندار آذرباییجان غربی و مدیر عامل صندوق کشاورزی روستایی و عشایری و بنده به عنوان نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طرح بیمه […]

 نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوردپیام با اشاره به اجرایی شدن بیمه کولبران در مناطق مرزی گفت:  پنجشنبه ۸ تیر با حضور استاندار آذرباییجان غربی و مدیر عامل صندوق کشاورزی روستایی و عشایری و بنده به عنوان نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طرح بیمه کولبری امضاء شد و با طی روال اداری لازم الاجرا می شود.
وی اظهار کرد: این‌بیمه بین ۱۴ تا ۱۸ هزار نفر را در شهرستان های سردشت و پیرانشهر تحت پوشش قرار می دهد و امروز با حضور مقامات اجرایی گردید.
خضری گفت: :این‌ بیمه سه بخش؛ بیمه،از کارافتادگی ،مستمری را پوشش می دهد و کسانی که ۱۵ سال کار کنند و یا سن آن‌ها بالای ۶۵ سال باشد،بازنشسته می شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه کولبرها، توضیح داد: کولبرها تنها ۵ درصد از حق بیمه را پرداخت می کنند یعنی ۹۵ درصد از حق بیمه را دولت پرداخت می نماید.
نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حق بیمه در سال ۴۸۳ هزار تومان است که با توجه به پرداخت ۵ درصدی، کولبرها نزدیک‌ به ۳۰ هزار تومان در سال پرداخت می کنند.
خضری در خصوص تاریخ اجرای این تفاهم نامه بیمه خاطر نشان کرد: از امروز این قرارداد لازم الاجرا است و امیدواریم قسمت امور مرزی و امنیتی و متولیان در این‌ حوزه با سرعت روند اجرایی شدن ‌را  نهایی کنند.
وی در پاین گفت: بیمه کولبران حرکت بزرگ و مناسبی بود است و حسن آن‌ این ‌است که اختیاری است و هر کدام از کولبران می توانند از بیمه استفاده کنند.