برای رفع مشکلات کولبران مرزی پیرانشهر به دیدار رئیس جمهور می روم

  به گزارش کوردپیام ، دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: مشکلات روزهای اخیر کولبران پیرانشهری و مطالبات آنها در خصوص حمل کالا در محدود فنس کشی شده باعث شده است تا جهت رفع این مشکل شخصاً به دیدار رئیس جمهور بروم. وی […]

 
به گزارش کوردپیام ، دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: مشکلات روزهای اخیر کولبران پیرانشهری و مطالبات آنها در خصوص حمل کالا در محدود فنس کشی شده باعث شده است تا جهت رفع این مشکل شخصاً به دیدار رئیس جمهور بروم.
وی ادامه داد: در راستای پیگیری و حل مشکلات مربوط به خروج مستقیم کالا از بازارچه مرزی پیرانشهر و همچنین پس از اعلام نارضایتی های اصناف، کسبه و بازاریان پیرانشهری و تذکرات قانونی به وزارت کشور در این خصوص خواستار دیدار با رئیس جمهور در روز شنبه (۳۱ تیرماه) راس ساعت ۱۱ صبح شده ام.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه این گفتگو با تکرار مجدد اعلام نارضایتی از عملکرد فرماندار پیرانشهر، وی را مقصر اصلی مشکلات اخیر مرزی و بویژه مشکلات مربوط به کولبران مرزی دانست و یادآور شد، فرماندار پیرانشهر در روزهای اخیر نسبت به دریافت میزان تعرفه تعیین شده در قبال کالاهای وارد شده به داخل کشور اقدام نموده است ولی متاسفانه پس از دریافتی وجوه مورد نظر با اعمال سیاست های نادرست مانع از ورود کالا و حمل آن توسط کولبران زحمت کش به محدوده تعریف شده می باشد که این موضوع نیز در جلسه روز شنبه با رئیس جمهور حتما مطرح خواهد شد.
 خضری گفت: اکنون ۶۸ قلم کالا که کاملاً بصورت قانونی و با مجوز و رسمی وارد محوطه معبر مرزی شده است متاسفانه بنا به دلایل کاملاً نامشخصی دستور توقیف آنها صادر شده است و اکنون چند روز است که در محوطه فنس کشی شده مرزبانی قرنطینه شده است.
این نماینده مجلس تاکید کرد، متاسفانه فرماندار پیرانشهر در خصوص این وضعیت متاسفانه نه تنها سکوت اختیار کرده است بلکه حتی هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام نداده است و این در حالیست که ورود کالا با آگاهی و دستور شخص فرماندار صورت گرفته است اما اکنون پس از اخذ هزینه های لازم دستور توقیف آن را در محدوده فنس کشی شده صادر کرده است.
خضری تصریح کرد، در جایگاه قانونی خود، شخص فرماندار را عامل اصلی وجود مشکلات اخیر کولبران مرزی می دانم و تاکید میکنم که فرماندار باید در مقابل خواسته های بحق کولبران و اصناف و بازاریان پیرانشهر بصورت کاملاً شفاف پاسخگو باشد چرا که پشت کردن به خواسته های بحق مردم زیبنده هیچ مسئولی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و در صورت ادامه این وضعیت مجدداً از وزارت کشور خواستارم که در اسرع وقت نسبت به این موضوع ورود پیدا کرده و در خصوص تخلفات عدیده ی معابر مرزی پیرانشهر که توسط شخص فرماندار و عدیده ی از نزدیکان وی صورت گرفته است، اعمال قانون کنند.
مشکلات کولبران و نارضایتی های اخیر بازاریان و اصناف و کسبه پیرانشهر باعث شده است تا نماینده این شهرستان در تذکراتی به وزارت کشور خواستار پیگیری موضوع و برخورد جدی و قانونی با فرماندار پیرانشهر شود.